Łódź. Sprzedawał w mięsnym trefny towar. Policja zrobiła nalot i znalazła to!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PublicDomainPictures + Policja /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Sprzedawał w mięsnym trefny towar. Policja zrobiła nalot i znalazła to!

2021-11-23 13:37

Akcja policji na jednym z rynków na łódzkim Widzewie zakończyła się zatrzymaniem właściciela sklepu mięsnego. Wygląda na to, że 62-latek sprzedawał spod lady trefny towar. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Akcja policji miała miejsce w minioną sobotę (20.11.2021 r.). Kryminalni przeprowadzili kontrolę jednego z miejskich targowisk na łódzkim Widzewie. "W związku podejrzeniem, że w pobliskim sklepie mięsnym, oferowane są do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy skarbowej, funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Po wejściu do kiosku kryminalni spytali właściciela, czy w jego sklepie faktycznie znajduje się nielegalny asortyment. Zaskoczony mężczyzna zaprzeczył, jednak stróże prawa zauważyli, że przy drzwiach do lokalu znajduje się torba wypełniona woreczkami z tytoniem. Podczas przeszukania pomieszczenia, mundurowi odnaleźli 47 kartonów papierosów różnych marek oraz osiem woreczków z tytoniem. Nielegalny towar ukryty był w lodówce" - opisuje kom. Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Akcja policji na jednym z rynków na łódzkim Widzewie zakończyła się zatrzymaniem właściciela sklepu mięsnego

i

Autor: Policja /KWP Łódź
Policjanci rozbili gang i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Mając podejrzenie, że kontrabandy może być więcej policjanci postanowili sprawdzić również mieszkanie mężczyzny.

- Intuicja nie zawiodła funkcjonariuszy. Po dotarciu do mieszkania zatrzymanego 62-latka policjanci przeszukali przynależne do lokalu pomieszczenie gospodarcze, w którym zabezpieczyli 1029 paczek papierosów oraz kolejne 24 woreczki z tytoniem. Łącznie zatrzymali 29980 sztuk papierosów oraz 8 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej o wartości czarnorynkowej opiewającej na kwotę ponad 35 tysięcy złotych - dodaje Fiedukowicz.

Zatrzymany mężczyzna był już notowany za podobne przestępstwa. Teraz usłyszy zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu wyrobów akcyzowych, co zagrożone jest karą nawet do 3 lat więzienia.

Sonda
Czy kupujesz nielegalne papierosy pochodzące z przemytu?