Łódź: Sukcesja ZAMKNIĘTA, a wraz z nią kino, kręgielnia i siłownia. Co dalej?

i

Autor: mat. prasowe

Łódź: Sukcesja ZAMKNIĘTA, a wraz z nią kino, kręgielnia i siłownia. Co dalej?

2020-07-01 12:56

Łódzka Sukcesja została zamknięta. Centrum działało do wczoraj (30.06). Zamknięte zostało również kino Helios, kręgielnia Król Kul oraz siłownia FitFabric. Najemcy tych lokali nie chcą się przenosić, czekają na decyzję, czy będą mogli dalej działać w Sukcesji.

Jak wynika z komentarzy pod komunikatem Sukcesji o jej zamknięciu, łodzianie lubili odwiedzać centrum i ubolewają nad jego zamknięciem, ponieważ była to jedyna w Łodzi galeria, w której... nie było tłumów. Niestety, brak owych tłumów, w tym trudna sytuacja z powodu epidemii koronawirusa, a także liczne wady budowlane i wiążące się z nimi usterki to główne powody problemów Sukcesji, z powodu których doszło do jej zamknięcia.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Koronawirus ZAMYKA kultowy Lokal. Wzruszające pożegnanie właścicieli [ZDJĘCIA]

Łódzka Sukcesja została otwarta we wrześniu 2015 roku. Centrum liczy 128 tysięcy metrów kwadratowych. Na tej powierzchni znalazło się około 160 lokali, jednak z zapełnieniem ich od początku były problemy.

Wygrała samochód za rozliczenie PIT-u w Lublinie

26 czerwca, na swoim fanpage'u Sukcesja poinformowała o zamknięciu.

Zamknięcie łódzkiej Sukcesji. Co dalej z kinem, kręgielnią, siłownią?

Na czwartym piętrze Sukcesji działało m.in. kino Helios, kręgielnia Król Kul oraz siłownia FitFabric. Teraz ich najemcy walczą o pozostanie i dalsze działanie w galerii. Jak czytamy na stronie Expressu Ilustrowanego, najemcy nie szukają nowego miejsca, czekają na decyzję syndyka. A ten radzi uzbroić się w cierpliwość. - Trzeba skalkulować koszty i sprawdzić, czy najemcy z czwartego piętra są w stanie je pokryć - zaznacza Ewa Frontczak, syndyk Sukcesji. A to, jak zapowiada, może potrwać jeszcze kilka dni.

ZOBACZ: Nowa matryca VAT już obowiązuje. Resort ujednolica stawki

Co dalej z Sukcesją? Centrum zostało wycenione na ponad 100 milionów złotych. Jak zdradza syndyk, są zainteresowani kupnem. Decyzja należy do Rady Wierzycieli.