Sukcesja. Wielofunkcyjne centrum handlowe w Łodzi

i

Autor: Group-Arch Centrum handlowo-rozrywkowe Sukcesja powstaje w Łodzi przy al. Politechniki. Będzie to miejsce, w którym szklane fasady i gładki kamień kontrastują ze starą strukturą ceglanego muru

Łódzka Sukcesja się ZAMYKA. To KONIEC centrum handlowego! Co z kinem i siłownią?

2020-06-27 20:49

To koniec łódzkiego centrum handlowego Sukcesja. Mieszczący się przy al. Politechniki 1 obiekt od początku swego istnienia borykał się z przeciwnościami. Zamknięcie Sukcesji zostało ogłoszone na fanpage'u centrum. Łodzianie nie mogą w to uwierzyć.

Zamknięcie Sukcesji nastąpić ma wraz z dniem 30 czerwca 2020 r. "W związku z brakiem zgody Rady Wierzycieli na dalsze prowadzenie przez Syndyka przedsiębiorstwa upadłej spółki informujemy, iż z dniem 30.06.2020 Centrum Handlowo - Rekreacyjne Sukcesja zostanie zamknięte" - czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Koronawirus ZAMYKA kultowy Lokal. Wzruszające pożegnanie właścicieli [ZDJĘCIA]

Sukcesja działała w Łodzi od września 2015 roku. Ze względu na liczne wady budowlane i usterki, które skutkowały awariami, Sukcesja od początku miała problemy. Kłopoty były również ze znalezieniem najemców. Jak czytamy na portalu Business Insider, "w efekcie pod koniec lutego 2019 r. złożono wniosek o otwarte postępowanie restrukturyzacyjne, które zostało umorzone 31 października 2019 r. po tym jak nie udało się dojść do konsensusu z konsorcjum banków. Gwoździem do trumny przedsięwzięcia okazała się epidemia Covid-19 – z jej powodu przez kilkanaście tygodni galerie handlowe były zamknięte, a po ich otwarciu ruch nie wrócił do poprzedniego poziomu. Ostatecznie do spółki, którą sąd z dniem 1 kwietnia postawił w stan upadłości, wszedł syndyk".

ZOBACZ TEŻ: W łódzkiej Manufakturze powstał pierwszy w Polsce Rossmann z eko-automatem. Tu można przyjść z własną butelką na produkt

Co z kinem w Sukcesji?

Oprócz sklepów z ubraniami, w Sukcesji mieści się wysokiej klasy kino, a także siłownia, kręgielnia oraz park trampolin. Jak czytamy na portalu Radio Łódź, przed właścicielami kina Helios, klubu FitFabric oraz kręgielni są rozmowy z syndykiem. Jeśli potoczą się po ich myśli, być może możliwe będzie wydzierżawienie czwartego piętra do czasu znalezienia nowego nabywcy obiektu.

ZOBACZ: W całej Polsce wprowadzono II STOPIEŃ ALARMOWY BRAVO-CRP. Co to oznacza?

W zamknięcie Sukcesji nie mogą uwierzyć łodzianie

Łodzianie komentują informację o zamknięciu Sukcesji. Nie brakuje komentarzy: "Wielka szkoda", "Piękne miejsce. Trudno zrozumieć", "Wielka szkoda. Jedyna galeria z brakiem tłumów. Do Manu mam 10 min na piechotę, a i tak do Was jeździłem", "Na jedzonko się tu chodziło, do kina i do sklepów, bo nie było tłumów. Smutno."

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Bezpieczne wakacje 2020
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany