Ukradli 800 tysięcy. Łupem cieszyli się 20 sekund

i

Autor: Reprodukcja Dariusz Kucharski

Łódź. To miał być skok życia. Ukradli 800 tysięcy. Łupem cieszyli się 20 sekund [FILM, FOTO]

2021-05-12 13:03

To miał być skok życia. Dwaj mężczyźni wybili szybę w zaparkowanym w centrum Łodzi samochodzie i ukradli z niego reklamówkę, w której znajdowało się aż 800 tysięcy złotych. Złodzieje łupem cieszyli się całe 20 sekund. Jeden z nich, uciekający z torbą pełną pieniędzy, obywatel Gruzji Valeri G. (45 l.) został zatrzymany przez obserwującego całą sytuację policjanta po służbie. Drugi jest poszukiwany.

Napad wyglądał na dobrze zaplanowany. Dwaj mężczyźni dyskretnie obserwowali parkujące przy al. Kościuszki czarne auto. Kiedy jego kierowca wysiadł i wszedł do pobliskiego sklepu, podbiegli do samochodu, wybili w nim tylną szybę, zabrali znajdującą się tam torbę z gotówką i zaczęli uciekać. Biegli tak szybko, że wypadające z reklamówki banknoty aż fruwały w powietrzu. Daleko jednak nie umknęli.

Ukradł 800 tysięcy, wpadł po 20 sekundach

CZYTAJ TEŻ: Aleksandrów Łódzki. Motocykliści osierocili czworo dzieci. Jest apel o pomoc [FOTO]

Kradzież zauważył przejeżdżający obok swoim prywatnym samochodem w czasie wolnym od służby policjant wydziału kryminalnego z VIII komisariatu policji w Łodzi. Mężczyzna wyprzedził uciekających rabusiów, wjechał na chodnik i zatrzymał tego, który biegł z torbą. Doszło do szarpaniny, a w ręku złodzieja pojawił się nóż. Na szczęście wprawiony w bojach stróż prawa zdołał go wytrącić i odkopnąć, a potem wezwał wsparcie.

Valeri G. został już aresztowany, za kradzież grozi mu do 10 lat więzienia. Trwają poszukiwania jego wspólnika. Śledczy ustalają także, skąd mężczyźni wiedzieli, że w samochodzie będzie tak duża suma pieniędzy. Jak się okazało, była to pożyczka, którą dostała jedna z firm na przetrwanie pandemii Covid-19. Pracownik, który pobrał gotówkę z banku i przewoził ją autem, tłumaczył, że zatrzymał się tylko na chwilę na zakupy.