Łódź. Ulica Ogrodowa zmieni się nie do poznania

i

Autor: Wizualizacje

Łódź. Ulica Ogrodowa zmieni się nie do poznania!

2021-10-26 13:39

Ulica Ogrodowa w Łodzi zostanie przebudowana na całej długości. Teraz przyszła kolej na odcinek między ul. Gdańską i Cmentarną, przy którym znajdują się Muzeum Sztuki, Manufaktura i wejście na Stary Cmentarz. Jak zmieni się Ogrodowa po remoncie?

Przebudowa 800-metrowego odcinka Ogrodowej między ul. Gdańską i Cmentarną to kolejny - bardzo ważny - etap remontu tej ulicy. Znajdują się tu Muzeum Sztuki, Manufaktura i wejście na Stary Cmentarz. - Do końca roku podpiszemy umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przetarg na roboty zostanie ogłoszony w 2022 r. Start prac budowlanych planujemy na początek 2023 roku. To jedna z trudniejszych inwestycji, gdyż wymaga skoordynowania naszych prac z budowaną stacją kolejową Łódź-Polesie - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Najsmutniejszy cmentarz w Łodzi. Tych grobów nikt nie odwiedzi

Przebudowa ulicy Ogrodowej będzie kompleksowa. Wymienione zostaną sieci podziemne, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i oświetlenie. Nie zabraknie stylowych elementów małej architektury oraz nowej zieleni. Przy nasadzeniach drzew, krzewów i traw ozdobnych zamontowana zostanie iluminacja. Przejścia dla pieszych będą wyniesione, aby zapewnić bezpieczeństwo i widoczność.

Przejście do Manufaktury

Zbudowana zostanie również nowa droga, którą będzie można swobodnie przejechać lub dojść z Ogrodów Karskiego do Manufaktury. Powstanie przy niej zielony, przyjazny dla mieszkańców skwer. Nowa ulica będzie miała szerokość 15 metrów oraz długość 125 metrów. Pojawi się tu plac manewrowy i parking.

Na początku roku oddany został fragment Ogrodowej przy Zachodniej z bezpiecznym przejściem dla pieszych z Parku Staromiejskiego do Pałacu Poznańskich, który uzupełnił przebudowę ulicy na odcinku od Gdańskiej do Zachodniej.

Remont ul. Ogrodowej to nie koniec zmian w tej części miasta. W sąsiedztwie Parku Staromiejskiego na przełomie roku wystartują prace przy budowie Bulwarów Północnych. Metamorfozę przejdzie odcinek od ul. Zachodniej do ul. Kilińskiego. Rowerzyści zyskają drogę rowerową, która będzie biegła po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej.

Sonda
Czy rząd powinien zamknąć cmentarze na 1 listopada?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany