Aleja Śmigłego-Rydza otwarta na całej długości. Kiedy pojadą tramwaje?

i

Autor: UMŁ

Al. Śmigłego-Rydza otwarta na całej długości. Kiedy pojadą tramwaje?

2021-10-25 9:13

Od poniedziałku, 25 października samochody i autobusy pojadą całą długością alei Śmigłego-Rydza, czyli od ul. Milionowej do Przybyszewskiego.

Aleja Śmigłego-Rydza od dziś (25.10) jest otwarta na całej długości. Tydzień później, bo od 2 listopada, nowe torowisko przetestują pasażerowie MPK. Na swoją stałą trasę, czyli z Retkini na Dąbrowę, wraca tramwaj linii 14. - Zdecydowaliśmy się na taki termin, żeby nie wprowadzać zmian w rozkładach jazdy przed Wszystkimi Świętymi - tłumaczy Maciej Sobieraj, z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. Od 2 listopada autobusy i tramwaje pojadą po al. Śmigłego-Rydza jednym pasem przeznaczonym specjalnie dla MPK. Przystanki na trasie będą zintegrowane, aby można było się wygodniej i bezpieczniej przesiadać. Oprócz tramwajów linii 14 dostępne będą również autobusy 55, 70, 75, 96 i Z13. Linia 75 będzie miała dodatkowo nową trasę na jednym z odcinków – autobusy jadąc w stronę trasy WZ pojadą ul. Milionową i Przędzalnianą.

Zawalenie wiaduktu. Prokurator sprawdza przyczyny katastrofy

- Wykonawca zakończył wszystkie prace zasadnicze. Trwają odbiory i ostatnie wykończenia. Prowadzone są roboty przy przyłączu energetycznym przez gestora sieci, niezależne od naszej inwestycji. Po ich zakończeniu będzie można przystąpić do odbioru na tym odcinku. Już w tym tygodniu będą odbywały się testy próbne po torowisku, aby bez żadnych problemów został wznowiony ruch tramwajowy. To, co najważniejsze - aleja Śmigłego-Rydza została udostępniona dla ruchu na całym odcinku - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Tymczasowa organizacja ruchu na al. Śmigłego-Rydza

W nocy z 24.10 na 25.10 została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w zakresie ograniczenia do dwóch pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Milionową do ul. Przybyszewskiego, a na odcinku od ul. Milionowej do al. Piłsudskiego pozostaje tak, jak dotychczas. Po Wszystkich Świętych planowane jest dopuszczenie do ruchu tramwajów i wdrożenie stałej organizacji ruchu.

Nasi Partnerzy polecają