W centrum Łodzi stanie rzeźba WOŚP. Tak będzie wyglądać!

i

Autor: UMŁ

W centrum Łodzi stanie rzeźba WOŚP. Tak będzie wyglądać!

2021-10-18 12:57

Wysoka na 3,5 metra rzeźba stanie na placu między pałacem Poznańskich i hotelem PURO. Będzie to element współpracy miasta z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak będzie wyglądać rzeźba WOŚP?

Przed nami jubileuszowy, 30. Finał WOŚP. Orkiestra zabrzmi tym razem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Dziś (18 października) Łódź odwiedził Jerzy Owsiak, który opowiedział o realizowanym w centrum Łodzi projekcie. Niezwykłe, wysokie na 3,5 metra serce stanąć ma przy skrzyżowaniu ul. Ogrodowej i Zachodniej, na placu między pałacem Poznańskich i hotelem Puro. Zostanie wykonane ze stali polerowanej na wysoki połysk, co da lustrzany efekt. Będą się w nim odbijać zarówno okoliczne budynki, jak i osoby spacerujące dookoła.

Lodówka przy grobie Krawczyka? Nieznane wspomnienia ks Niespodziańskiego.

Za wykonanie rzeźby będzie odpowiedzialna ta sama grupa artystów, która stworzyła podobne realizacje w Norwegii, Dubaju czy Wielkiej Brytanii. Jej montaż zaplanowany jest na koniec marca, tak aby zbiegł się w czasie z ogłoszeniem wyniku 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Serce będzie nie tylko niewątpliwą atrakcją tego miejsca, ale także symbolem naszej szczodrości i gotowości do niesienia pomocy bliskim, szczególnie tym najbardziej bezbronnym - dzieciom. Dopełnieniem tego projektu będzie nadanie nazwy temu nienazwanemu dotychczas placowi. Inicjatywa wyszła od jednego z łódzkich radnych i chcemy ją przedstawić na jednej z najbliższych sesji. Proponujemy, aby plac nosił imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Hanna Zdanowska.

W centrum Łodzi stanie rzeźba WOŚP. Tak będzie wyglądać!

i

Autor: UMŁ

- Bardzo się cieszę, że już wkrótce na mapie Polski, a w sumie i świata, pojawi się kolejne - już 38. - miejsce imienia WOŚP. Łódź co roku gra z Orkiestrą, sztaby z tego miasta w ramach 29. Finału zagrały przepięknie i zebrały prawie 950 tys. złotych, dzięki którym już niedługo będziemy mogli kupować sprzęt dla laryngologii i diagnostyki głowy. Wielkie dzięki Łódź! - mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP.

W czasie 29 zorganizowanych dotychczas Finałów, WOŚP zebrała ponad 1,5 miliarda złotych, a sprzęt, który ufundowała, ratuje zdrowie oraz życie maluchów i nie tylko w całym kraju. Orkiestra zakupiła do placówek medycznych ponad 67 tysięcy urządzeń. Szacuje się, że co piąty sprzęt w polskich szpitalach został ufundowany przez WOŚP.

Sonda
Podoba Wam się projekt rzeźby WOŚP, która ma stanąć w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany