Łódź. W sobotę kwesta na Starym Cmentarzu i sprzątanie zabytkowych pomników

i

Autor: UMŁ

Łódź. W sobotę kwesta na Starym Cmentarzu i sprzątanie zabytkowych pomników

2021-10-23 6:56

W sobotę (23 października) rozpocznie się 27. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza. Zbiórka funduszy na odrestaurowanie cennych obiektów kontynuowana będzie w kolejne weekendy.

Kwesta to już łódzka tradycja, co roku Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem przy ul. Ogrodowej zachęca do zbiórki na rzecz zabytków. Jak podaje łódzki magistrat, do tej pory udało się odnowić ponad 170 cennych obiektów związanych z postaciami zasłużonymi dla historii miasta Łodzi.

W sobotę w godz. 10:00–14:30 datki do puszek zbierać będą wolontariusze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kwesta zostanie połączona z porządkowaniem wyznaczonych miejsc wokół zabytkowych pomników nagrobnych.

ZOBACZ TEŻ: W centrum Łodzi stanie rzeźba WOŚP. Tak będzie wyglądać!

Kolejne kwestowanie w następny weekend – 30 i 31 października w godz. 10:00–16:00 i 1 listopada w godz. 9:00–19:00. W planach są także spacery tematyczne: 31 października o godz. 10:00 – Nekropolia Łodzi wielowyznaniowej – spacer po trzech częściach wyznaniowych Starego Cmentarza; 14 listopada o godz. 10:00 – Szlakiem odnowionych zabytków Starego Cmentarza – spacer prezentujący najbardziej interesujące realizacje konserwatorskie zabytkowych pomników nagrobnych.

Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”