Łódź: Wyrzucił psa do śmietnika w centrum miasta! Szokujące tłumaczenia sprawcy

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Łódź: Wyrzucił psa do śmietnika w centrum miasta! Szokujące tłumaczenia sprawcy

Łódź: Wyrzucił psa do śmietnika w centrum miasta! Szokujące tłumaczenia sprawcy

2020-10-04 14:15

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyrzucił żywego czworonoga do śmietnika. - Wściekłość 45-latka miał wzbudzić fakt, że pies załatwił się w domu - przekazała w rozmowie z PAP-em mł. insp. Joanna Kącka z wojewódzkiej komendy. O znęcaniu się nad zwierzęciem funkcjonariuszy zawiadomiono w późny sobotni wieczór (3 października). Sprawca był pijany.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Gdańskiej w centrum Łodzi. - Z relacji świadka wynikało, że właściciel najpierw potrząsał zwierzęciem, a następnie wrzucił je do pojemnika i kopał kontener - poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Na miejscu mundurowi zastali 45-latka, od którego czuć było woń alkoholu. Okazało się, że ma w organizmie blisko promil.

Mężczyzna powiedział policjantom, że jest właścicielem czworonoga od tygodnia. - Zdenerwował się, kiedy po powrocie do domu późnym wieczorem zobaczył, jak zwierzę wypróżniło się na podłogę w korytarzu. Uznał, że nie chce mieć psa i wyrzucił go do śmietnika - przekazała mł. insp. Joanna Kącka.

Zwierzę przewieziono do weterynarza. Prawdopodobnie ma uraz łapy. Sprawca noc spędził w policyjnej celi. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

(PAP)

Tak wygląda grób Anny Przybylskiej. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają