Łódź: YAPA 2021 już W NAJBLIŻSZY WEEKEND! Kto zagra, jak wziąć udział w koncertach? [SZCZEGÓŁY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Firmbee

Łódź: YAPA 2021 już W NAJBLIŻSZY WEEKEND! Kto zagra, jak wziąć udział w koncertach? [SZCZEGÓŁY]

2021-03-15 11:56

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA - jedna z najstarszych takich imprez w kraju - odbędzie się online w piątek i sobotę 19 i 20 marca - poinformował w poniedziałek (15.03) Maciej Trojanowski z biura festiwalu. Podczas tegorocznego festiwalu odbędą się dwa koncerty: konkursowy, oraz koncert gwiazd. Jak będą wyglądać i kogo usłyszymy? Szczegóły w materiale.

Studencki festiwal YAPA już w ubiegłym roku, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, przeniósł się do internetu. Koncerty zorganizowano w formie transmisji na żywo, z czterech polskich miast – z Łodzi, Warszawy, Gdańska i Wrocławia. - Okazuje się, że rok temu byliśmy prawdziwymi optymistami. Myśleliśmy, że po roku zamknięcia i izolacji będziemy mogli zorganizować festiwal w normalnych warunkach. Tak się nie stało. Tegoroczna YAPA także odbędzie się online. Jednak nie będzie to powtórka z zeszłego roku, bo mamy większe doświadczenie - mówi Maciej Trojanowski z biura festiwalu.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021

Podczas tegorocznej YAPY odbędą się dwa koncerty: konkursowy, oraz koncert gwiazd, który będzie transmitowany ze studia koncertowego im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Na scenie pojawią się między innymi Paweł Orkisz, zespół Grzmiąca Półlitrówa, czy Monika Kowalczyk. Swój nowy album przedstawi Krzysztof Jurkiewicz - muzyk znany z takich zespołów jak Formacja, czy Słodki Całus od Buby.

W sobotę w studiu Radia Łódź pojawi się też grupa Bohema, a "o nieco mocniejsze brzmienia" zadba zespół Kuśka Brothers.

ZOBACZ TEŻ: "Je***ć biedę!" Tak Miasto promuje Kartę Łodzianina! Oburzeni? [WIDEO]

Trojanowski zwraca uwagę, że YAPA to też miejsce dla artystów stawiających pierwsze kroki na scenie. To właśnie z ich udziałem co roku odbywa się koncert konkursowy, w którym kiedyś zaczynały takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy EKT Gdynia. Podczas piątkowej transmisji online wyemitowane zostaną nagrania zespołów, które zakwalifikowały się na zeszłoroczny przegląd.

Tegoroczna YAPA ma być transmitowane na stronie www.yapa.art.pl, na stronie na Facebooku, a także na kanale YouTube.

Wydarzenie będzie bezpłatne.

ZOBACZ: Na Jarmark Wielkanocny w Łodzi zjedzie kilkudziesięciu wystawców! Co znajdziemy na stoiskach?

YAPA to najstarszy łódzki festiwal i jedno z najdłużej organizowanych tego typu wydarzeń w Polsce, adresowany do fanów poezji śpiewanej, piosenki turystycznej, autorskiej i folkowej. W konkursach YAPY debiutowały niegdyś takie zespoły, jak Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina, EKT Gdynia.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Politechnika Łódzka, Studenckie Radio Żak i inne organizacje działające na uczelni. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1974 roku.

Znajomość tych pojęć to w XXI wieku wręcz obowiązek! Ogarniasz chociaż połowę?

Pytanie 1 z 15
Określenie "vaping" oznacza...
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany