Łódzka drużyna lacrosse rozpoczęła sezon wiosennych rozgrywek

i

Autor: Ravens Łódź/mat. prasowe Łódzka drużyna lacrosse rozpoczęła sezon wiosennych rozgrywek

Łódzka drużyna lacrosse rozpoczęła sezon [WIDEO] W niedzielę Kruki zmierzą się z trójmiejskimi Korsarzami na boisku w Łodzi

2016-04-22 18:58

Łódzka drużyna lacrosse rozpoczęła sezon wiosennych rozgrywek. Najbliższą okazją, by zobaczyć Kruki w akcji będzie mecz z trójmiejskimi Korsarzami, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (24 kwietnia).

Lacrosse jest grą zespołową rozgrywaną na trawiastym boisku, która polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety. Dynamiczne kwarty i kontaktowy charakter rozgrywki zupełnie redefiniują odbiór meczu. Znajdziemy tu zespołowość znaną fanom piłki nożnej, siłę rozgrywki hokejowej, a także energię i szybkość spotkania koszykarskiego. Lacrosse to sportowe starcie 20 zawodników, którzy biorą z różnych gier zespołowych to, co najlepsze.

Zobacz też: Mistrzostwa Europy siatkarzy w łódzkiej Atlas Arenie [AUDIO]. Wygraliśmy z Krakowem

ZOBACZCIE, jak wyglądają mecze lacrosse:

Mecze lacrosse w Łodzi

Pierwszy mecz tego sezonu Kruki mają już za sobą. Kolejne rozgrywki tury wiosennej 24 kwietnia i 21 maja w Łodzi, zaś turę zamknie mecz 28 maja w Trójmieście. - Ten sezon jest dla nas szczególnie istotny, bo mamy sobie coś do udowodnienia – podkreśla Mateusz Kuchciak, Prezes Ravens Łódź. - Ostatnie, jesienne spotkania, pokazały, jak wiele musimy poprawić, dlatego okres zimowy poświęciliśmy na wymagające treningi, budowanie formy, a także pracę nad grą zespołową, która jest podstawą podczas każdego meczu. Wszystkich Fanów Lacrosse'a oraz tych, którzy jeszcze nie widzieli zawodników w akcji, zapraszamy na wszystkie mecze, a zwłaszcza te, które rozegramy w Łodzi - dodaje  Kuchciak.

24 kwietnia to idealna okazja, by na żywo zobaczyć niezwykle dynamiczny i emocjonujący mecz, podczas którego Kruki podejmą na swoim boisku trójmiejskich Korsarzy.

Nasi Partnerzy polecają