W Strykowie pod Łodzią powstaje tor samochodowy [WIZUALIZACJE] ZOBACZ, jak będzie wyglądał! [WIDEO]

2016-04-19 14:21

W Strykowie pod Łodzią powstaje tor samochodowy. Na ten moment czekało wielu amatorów szybkiej jazdy. To będzie pierwszy tego typu obiekt w województwie łódzkim. ZOBACZCIE, jak będzie wyglądał!

W Strykowie pod Łodzią, przy drodze krajowej 71 (w kierunku na Zgierz) powstaje tor samochodowy. To pierwszy tego typu obiekt w województwie łódzkim. Przeznaczony będzie do jazdy samochodami osobowymi, motocyklami oraz gokartami. Podłódzki tor samochodowy składa się z odcinka asfaltowego o długości około 1,5 km i szerokości 8-12 m, dwóch płyt poślizgowych prostokątnej (7mx70m) i płyty stanowiącej wycinek pierścienia. - To jest tor zaprojektowany do bezpiecznego trenowania poślizgów, zakrętów, hamowania. Jeśli chodzi o różnicę poziomów, to 1/3 toru jest 6,5 metra wyżej niż pozostałe - robi to fantastyczne wrażenie, jeżeli ktoś zjeżdża bądź wjeżdża - mówi wiceprezes Tor Łódź Tomasz Kaszuba.

Zobacz też: Umowa na budowę stadionu żuzlowego w Łodzi podpisana [WIZUALIZACJE] Stadion Orła Łódź coraz bliżej!

Wyścigi na torze samochodowym w Strykowie

Na obiekcie będzie można bić rekordy - zostanie tam zamontowany nowoczesny system pomiaru czasu z podziałem na trzy sektory. Na torze będzie też się można szkolić. - Będą instruktorzy doskonalenia techniki jazdy, będzie można w bezpiecznych warunkach nauczyć się panować nad swoim autem, jak wyjść z poślizgu oraz bezpiecznie hamować - opowiada Tomasz Kaszuba.

Wielkie otwarcie zaplanowano na lipiec 2016. Tor będzie czynny codziennie: w okresie wiosenno-letnim w godz. 8-20, w okresie jesienno-zimowym - w godz. 8-16.

Otwarcie toru zaplanowano w lipcu. ZOBACZCIE, jak będzie wyglądał! <<

Więcej o torze samochodowym w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

A tak wygląda teren budowy:

Nasi Partnerzy polecają