Do tej pory działali intuicyjnie, ale po tym szkoleniu strażnicy miejscy z Animal Patrolu, z agresywnymi zwierzętami, poradzą sobie sprawniej

i

Autor: Ela Piotrowska/Radio ESKA Do tej pory działali intuicyjnie, ale po tym szkoleniu strażnicy miejscy z Animal Patrolu, z agresywnymi zwierzętami, poradzą sobie sprawniej

Łódzki Animal Patrol oko w oko z agresywnymi psami. ZOBACZCIE WIDEO ze szkolenia!

2016-05-09 16:29

Do tej pory działali intuicyjnie, ale po tym szkoleniu strażnicy miejscy z Animal Patrolu, z agresywnymi zwierzętami, poradzą sobie sprawniej. ZOBACZCIE WIDEO!

Interweniują nawet 10 razy dziennie, często mają do czynienia z agresywnymi psami, muszą zaopiekować się przerażonymi czworonogami, które błąkają się po mieście. Strażnicy miejscy z Animal Patrolu do tej pory działali intuicyjnie, teraz są profesjonalnie przeszkoleni. Była teoria i praktyka. - Opanowanie podstaw komunikacji z zakresu mowy ciała, sposobów komunikowania się zwierząt ze sobą - poznanie postaw agresywnych, biernych oraz lękowych u zwierząt i dopasowanie odpowiedniego schematu działania - mówi strażnik Patryk Polit.

Zobacz też: Łódź: Urzędnik wykąpał się w fontannie na placu Dąbrowskiego, bo... przegrał zakład. ZOBACZ WIDEO!

Strażnicy miejscy wolą zwierzęta

Funkcjonariusze mają doświadczenie w tradycyjnym patrolowaniu i  w Animal Patrolu. Która służba jest trudniejsza? - Dużo trudniejsza jest praca z ludźmi. Szkolenia mają na celu nauczyć nas odczytywać zamiary i reakcje psa, natomiast jeżeli chodzi o ludzi, to działając pod wpływem narkotyków czy innych środków odurzających, są nieprzewidywalni. Zwierzę jest przewidywalne - mówi strażnik Animal Patrolu Michał Mirowski.

A tak wyglądało szkolenie:

Więcej o szkoleniu w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają