W łódzkim zoo można dowiedzieć się więcej o zwierzakach i pracy opiekunów

i

Autor: Patrycja Szynter / Radio ESKA W łódzkim zoo można dowiedzieć się więcej o zwierzakach i pracy opiekunów

Łódzki Ogród Zoologiczny od kuchni. Opiekunowie opowiadają o swojej pracy ze zwierzętami

2016-07-09 13:47

W wakacje można poznać zoo od kuchni. W łódzkim ogrodzie zoologicznym opiekunowie zwierząt opowiadają o swojej pracy ze zwierzętami.


Jak wygląda opieka nad drapieżnikami? Co jedzą tapiry? Jak relaksują się wielbłądy? Na te inne pytania przez całe wakacje odpowiadają pracownicy łódzkiego zoo. W wyznaczonych punktach ogrodu opiekunów zwierząt można zapytać o ich pracę.

Nasi pracownicy opowiedzą o gatunkach, przy których będą się znajdować, ale nie tylko - mówi Mariusz Ziętalski z zoo - To są tematy związane nie tylko z opieką nad zwierzętami. Opowiadają o tym jak wygląda ich praca, ale są też otwarci na różnorodne zapytania i mogą porozmawiać w zasadzie o wszystkim.

Tego typu zajęcie wymaga przede wszystkim wrażliwości. - Ważniejsze od doświadczenia jest nasze podejście i predyspozycje - przyznaje opiekunka zwierząt Natalia Albińska - Bardzo różni ludzie tutaj z nami pracowali, na przykład po studiach kierunkowych, jak biologia, ochrona środowiska, ale nie zawsze byli w stanie się przełamać i z tej pracy rezygnowali. Trzeba mieć po prostu to coś - myślę, że pasję.

Harmonogram wakacyjnej akcji znajdziecie na stronie http://www.zoo.lodz.pl/247-konkurs-foto.html

Nasi Partnerzy polecają