Cebulice w Parku Klepacza w Łodzi wiosną

i

Autor: wikimedia, CC3.0/Ixtlilto Cebulice w Parku Klepacza w Łodzi wiosną

Łódzki Park im. Klepacza w ósemce najpiękniejszych miejsc w Polsce na wiosenny piknik [DUŻO ZDJĘĆ]

2016-04-15 18:20

Łódzki Park im. Klepacza znalazł się w ósemce najpiękniejszych miejsc w Polsce na wiosenny piknik w rankingu serwisu Skyscanner. ZOBACZ najlepsze zdjęcia z Instagrama!

Wyszukiwarka tanich lotów Skyscanner proponuje loty do... Łodzi. Jako jedno z miejsc, które warto odwiedzić u nas wiosną wskazuje Park im. Klepacza, który umieszczony został w ósemce najpiękniejszych miejsc w Polsce na wiosenny piknik.

Park Klepacza znajduje się w południowo-zachodniej części śródmieścia Łodzi, pomiędzy ulicą Wólczańską, Skorupki i al. Politechniki. Znajduje się w nim ponad 200 drzew, z czego ponad 20 uznanych zostało za pomniki przyrody, a wśród nich dąb Fabrykant z potężnymi, rozłożystymi konarami - rozpiętość jego korony to aż 30 metrów, a pień jest gruby na 455 centymetrów.

Zobacz też: Łódzki "Botanik" w rankingu National Geographic ogrodów, które trzeba odwiedzić wiosną [ZDJĘCIA]

Cebulice w Parku Klepacza

To, co wiosną przyciąga do Parku Klepacza, to osobliwy "dywan" lazurowoniebieskich cebulic syberyjskich, które wczesną wiosną (od marca do kwietnia) pokrywają trawniki. Jest to jedyne miejsce w Polsce, spośród miejskich parków, z tak dużym skupiskiem tych roślin.

ZOBACZCIE piękne zdjęcia Parku Klepacza z Instagrama:

Levely łódź :-)@lodzpl @lodzpl #lodz #igerslodz #nature #igerspolska #Poland Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika remi baranski (@remus1899)
Wiewiórki też lubią wiosnę ???#park #wiewiorka #squirrel #parkklepacza #nikon #nikonphotography #nikond5100 #natur Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Katarzyna R. - Łódź (@kasiula74)
na politechnice rośnie niebieska trawa #cebulica #ładnie Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kasia Polka (@capolcca)
finally u are here ?#springinpoland #vscocam #vscogrid Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dana Zalevska (@zzalevskaya)
#girl#instagirl#artystycznie#wiosna#kwiaty#pieknie#łódź Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Monika (@surykatka96)
#spring #flowers #cybulicesyberyjskie #fallinlovewithspring #bigcitylife #lodz #mycity #beautiful #instadaily #iphonesia Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Z L (@lisacoriolisa)
#lodz #springtime #flowers #color Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Jadko (@annajadko)
#wiosna ? Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika JK (@yustynakw)
#ParkKlepacza #park #Poland #Łódź #cebulica #flowers #kwiaty #spring #springiscoming #tags4like #wiosna #пролески #цветы Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ? Renata ? (@renata_radionik)
I zrobiło się pięknie ?? #beautiful #spring #łódź #parkklepacza #flowers #walk #sunny #nature Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @kasiavelkatherine
pod Fabrykantem #politechnika #lodz Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pawel Malinowski (@pmalinowy)
Cebulice-Park Klepacza, Łódź #cebulice #lodz #lodzulove #park #parkklepacza #kwiaty #blueflowers #flowers #trees #nofilter Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Ch. (@mylittlewholeworld)
Cebulice-Park Klepacza, Łódź #cebulice #lodz #lodzulove #park #parkklepacza #kwiaty #blueflowers #flowers #trees #nofilter Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Ch. (@mylittlewholeworld)
Nasi Partnerzy polecają