Łódzkie: 24-latek DUSIŁ BABCIĘ KABLEM od przedłużacza dla marnych 400 złotych

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Łódzkie: 24-latek DUSIŁ BABCIĘ KABLEM od przedłużacza dla... 400 złotych

2021-01-04 15:00

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 24-latek, który dokonał rozboju na 74-letniej kobiecie. Mężczyzna uderzył staruszkę w głowę, a następnie dusił kablem od przedłużacza, po tym jak włamał się do jej domu. Do dramatycznych wydarzeń doszło kilka dni temu pod Skierniewicami.

Rankiem 31 grudnia 2020 roku, skierniewicka policja została powiadomiona o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z domów w miejscowości Marianów. - Nad ranem do domu wszedł nieznany mężczyzna, najprawdopodobniej po to, aby go okraść. Został jednak nakryty przez 74-letnią kobietę, która znajdowała się w środku. Mężczyzna uderzył ją w głowę a następnie zaczął dusić przedłużaczem, żądając wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta przekazała napastnikowi 400 złotych. W wyniku poniesionych obrażeń, straciła przytomność, a dopiero po jej odzyskaniu o zajściu powiadomiła najbliższych - opisuje policja.

Staruszka trafiła do szpitala. Sprawą zajęli się skierniewiccy policjanci. Zebrali ustalenia i wytypowali mężczyznę, który mógł być sprawcą rozboju. 24-letni mężczyzna z terenu powiatu żyrardowskiego został zatrzymany jeszcze tego samego dnia, gdy wychodził z domu na imprezę sylwestrową. Trafił do skierniewickiej jednostki.

2 stycznia 2021 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty rozboju. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej ukradł synowi pokrzywdzonej klucz od domu i to właśnie za pomocą niego wszedł do środka.

3 stycznia 2021 roku sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Wyrzucił dziecko z samochodu i ukradł BMW warte ćwierć miliona złotych
Nasi Partnerzy polecają