Łódzkie: Taksówkarz jeździł po mieście NA PODWÓJNYM GAZIE! Miał prawie 2 promile...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk

Łódzkie: Taksówkarz jeździł po mieście NA PODWÓJNYM GAZIE! Miał prawie 2 promile...

2021-01-04 8:11

Jeździł po mieście taksówką, narażając klientów i stanowiąc zagrożenie na drodze. Sieradzka policja zatrzymała 53-letniego kierowcę taksówki, który kierował autem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok około godz. 15.00. Dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierowca taksówki - opla signum, poruszający się ulicami Sieradza, prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Kilka minut później patrol drogówki zatrzymał na ul. Armii Krajowej wskazany samochód. - Kiedy funkcjonariusze rozpoczęli kontrolę drogową, nie mieli wątpliwości, że kierujący oplem jest pod działaniem alkoholu. Wskazywało na to, zarówno zachowanie kierowcy, jak i wyczuwalna od niego woń alkoholu - opisuje policja.

Taksówką kierował 53-letni mieszkaniec Sieradza. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata. Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Nowe, hybrydowe radiowozy BMW na Lubelszczyźnie

Policja apeluje!

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc "na podwójnym gazie" ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, gdy widzimy nietrzeźwego kierowcę, reagujmy zanim dojdzie do tragedii. Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Nasi Partnerzy polecają