Szybcy i wściekli na ulicach Łodzi. Ojciec driftował z synem i UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ. ROZBILI SIĘ BMW NA DRZEWIE

i

Autor: Policja

Szybcy i wściekli na ulicach Łodzi. Ojciec driftował z synem i UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ. ROZBILI SIĘ BMW NA DRZEWIE

2020-12-31 11:50

Do 5 lat za kratkami grozi 36-letniemu mężczyźnie, który został zatrzymany przez łódzką drogówkę po krótkim pościgu. Mężczyzna driftował na ulicy, wioząc m.in. swojego syna. Na sygnały policji zaczął uciekać. Nie zrezygnował z ucieczki nawet po uderzeniu w drzewo. Jak podaje policja, mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę (30 grudnia). Tuż przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłócających cisze nocną pojazdach, które driftują w okolicy ulic Świętej Teresy i Traktorowej w Łodzi. - Funkcjonariusze, którzy pojechali we wskazany rejon, na miejscu zauważyli bmw, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry. Postanowili go zatrzymać do kontroli. Pirat drogowy, mimo dawanych widocznych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, zaczął uciekać. Starał się za wszelką cenę uciec, klucząc osiedlowymi uliczkami. Na skrzyżowaniu ulic Liściastej z Żabieniec utracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w drzewo. Nie ostudziło to jednak jego zapałów i nadal usiłował uciec. Stawiał czynny opór, szarpał się i wyrywał - opisuje policja.

Wraz z nim samochodem podróżował jego 12-letni syn, oraz jeszcze jeden mężczyzna. Na szczęście, w wyniku kolizji, nikt nie odniósł obrażeń. Jak się okazało 36-latek kierował bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, a samochód nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia.

ZOBACZ TEŻ: Pod sklepem na Widzewie świadkowie chcieli zatrzymać pijanego kierowcę. Ten WYCIĄGNĄŁ gnata. Ludzie przerażeni

Teraz odpowie za spowodowanie kolizji, kierowanie bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat za kratkami. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą policjanci z II Komisariatu i Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

CZYTAJ: Ta oryginalna odznaka za udział w zatrzymaniu GROŹNEGO PRZESTĘPCY może być Twoja! Trwa licytacja na rzecz policjanta z Pabianic

Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej w kamerze radiowozu