Przez tunel średnicowy będą przejeżdżały prawie wszystkie pociągi wyjeżdżające poza Łódź

i

Autor: ESKA INFO Łódź Przez tunel średnicowy będą przejeżdżały prawie wszystkie pociągi wyjeżdżające poza Łódź

Łódzkie metro, czyli szybkie pociągi z Widzewa do centrum i Manufaktury nawet co 10 minut [AUDIO]

2016-06-15 10:45

Wspólny bilet z MPK, nowe bezpośrednie relacje i szybkie pociągi z Widzewa do centrum i Manufaktury nawet co 10 minut – tak ma wyglądać oferta Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej po oddaniu do użytku tunelu średnicowego ze stacji Łódź Fabryczna na Kaliską i Żabieniec.

ŁKA chce zachęcić łodzian do tego, by korzystali z pociągów także podczas podróży po mieście. Przez tunel średnicowy będą przejeżdżały prawie wszystkie pociągi wyjeżdżające poza Łódź. - Pociągi, które w tej chwili jeżdżą do Sieradza planujemy prowadzić do Skierniewic, pociągi z Kutna będą jechały do Piotrkowa, z Łowicza do Tomaszowa. Na odcinku Łódź Kaliska - Łódź  Fabryczna skumuluje się kilka relacji z częstotliwością 8-10 minut - zapowiada wiceprezes ŁKA Janusz Malinowski. Jak dodaje, w momencie uruchomienia tunelu być może będzie już można podróżować pociągami w granicach miasta na biletach MPK. - Poszukamy nowego rozwiązania, będziemy robić wszystko, żeby to było jak najwygodniejsze dla pasażera. Na razie nie chciałbym deklarować jakiegoś terminu, na pewno będziemy czekać z tym do drugiego etapu uruchomienia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, kiedy pojawią się kolejne pociągi - mówi.

Zobacz też: TOP 8 najgorszych skrzyżowań w Łodzi. Tu trzeba mieć oczy dookoła głowy lub... omijać je szerokim

Tunel średnicowy powinien zostać otwarty najpóźniej w 2023 roku. PKP Polskie Linie Kolejowe planują ogłosić w grudniu przetarg na jego projekt i budowę.

Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają