Łódzkie Monopolis z prestiżową nagrodą!

i

Autor: UMŁ

Łódzkie Monopolis z prestiżową nagrodą!

2021-10-05 14:53

Łódzki kompleks Monopolis został uznany „Budową Roku 2020”, zwyciężając w konkursie zorganizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.

Jury konkursu, nazywanego często Oscarem polskiej branży budowlanej, nagrodziło w sumie 45 nowo wybudowanych, jak i zrewitalizowanych, obiektów podzielonych na 8 kategorii. Monopolis zyskało najwyższe oceny w kategorii: „Obiekty przebudowane i rewitalizowane”. - Bardzo się cieszę, że nasza inwestycja – Monopolis – jest odbierana jednoznacznie pozytywnie. Zarówno przez tych, którzy wybierają ją jako miejsce do pracy, rozrywki czy spędzania wolnego czasu, jak i przez branżowych ekspertów, którzy doceniają rozmach budowlany i zaawansowanie prac – mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako sp. z o.o., inwestora Monopolis.

Wyjątkowy spacer po restauracji Roberta Lewandowskiego

Jak podaje łódzki magistrat, kapituła konkursu zwróciła uwagę na fakt, że „(...) inwestor zachował oryginalny wygląd wszystkich istniejących budynków historycznych, nadając im nowy układ funkcjonalny oraz zaprojektowano nowe budynki o współczesnym wyglądzie, stanowiące dopełnienie zabytkowej zabudowy”.

W 2020 roku Monopolis zostało uznane za najlepszy projekt „mixed-use” (mieszanej funkcjonalności) na świecie w prestiżowym międzynarodowym konkursie MIPIM Awards 2020.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany