Łódzkie MPK kupuje elektryczne autobusy! Kiedy i na których liniach pojadą?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. quinntheislander

Łódzkie MPK kupuje elektryczne autobusy! Kiedy i na których liniach pojadą?

2020-05-06 8:30

Łódzkie MPK ogłosiło przetarg na zakup kilkunastu autobusów elektrycznych. Pojazdy te mają się pojawić na ulicach miasta na początku 2022 roku. Mają jeździć na trzech trasach prowadzących m.in. przez centrum Łodzi i tereny rewitalizowane.

Przetarg dotyczy zakupu 17 autobusów elektrycznych z możliwością domówienia kolejnych 6 sztuk. Termin składania ofert mija 10 czerwca. Autobusy mają zostać dostarczone do Łodzi 14 – 15 miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli na początku 2022 r.

Elektryczne autobusy oczywiście będą w stu procentach niskopodłogowe oraz zostaną wyposażone w klimatyzację. Zgodnie ze specyfikacją przetargową mają pomieścić minimum 75 pasażerów, w tym minimum 25 na miejscach siedzących.

Autobusy powinny zostać wyposażone w akumulatory trakcyjne o mocy min. 100 kWh. Ładowanie pojazdów elektrycznych ma być możliwe zarówno za pomocą ładowarek plug–in w Zajezdni Limanowskiego (17 stanowisk), jak i ładowarek z wykorzystywaniem tzw. odwróconego pantografu, które zostaną umieszczone na sześciu krańcówkach: Janów, Retkinia (Maratońska), Szczecińska, pl. Mikulskiego, Dworzec Fabryczny, Retkinia Kusocińskiego. Pojazdy zostaną objęte trzyletnią gwarancją.

Docelowo elektryczne autobusy mają obsługiwać linie numer: 80, 83 i 86, ponieważ ich trasa przebiega przez tereny rewitalizowane i centrum miasta.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Zabytkowa moneta znaleziona w kasie