Łódzkie muzeum zaprasza: Spędź noc w więzieniu na Gdańskiej! [WIDEO] ZOBACZ, jaki klimat panuje w celach!

2016-06-06 20:18

Muzeum Tradycji Niepodległościowych zaprasza: "Spędź noc w więzieniu na Gdańskiej!". W pakiecie więzienna kawa zbożowa i suchary. ZOBACZCIE, jaki klimat panuje w celach!

Jak wyglądały cele, karcer i spacerniak? Kto i za co trafiał do carskiego więzienia, jakie panowały w nim warunki - o tym będzie się można przekonać w nocy 18 czerwca w dawnym więzieniu przy Gdańskiej a obecnie Muzeum tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Muzeum zaprasza: "Spędź noc w więzieniu przy Gdańskiej!". Tak naprawdę jednak nie chodzi o nocleg, lecz zwiedzanie. - Łodzianie będą mogli wejść do historycznych cel, usiąść na pryczy więziennej czy na ławie, będą mogli zobaczyć, jak wygląda spacerniak, a także zajrzeć do kibitki. Dostaną także latarki i każdy pojedynczo będzie mógł zajrzeć do karceru - mówi kierownik działu historycznego Sylwia Wielichowska.

Zobacz też: Łódź: Pechowa trzynastka miejsc, jak z horroru [GALERIA ZDJĘĆ]. Znacie je?

Z wizytą w więzieniu na Gdańskiej była reporterka Radia ESKA Ela Piotrowska. ZOBACZCIE, jaki klimat panuje w celach:

Piłsudski i Gomułka w więzieniu na Gdańskiej w Łodzi

Nie wszyscy łodzianie pamiętają, że przez kilkadziesiąt lat przy Gdańskiej było więzienie, do którego trafiali ci, którzy walczyli o niepodległość. - To historyczne więzienie, w którym przebywało wielu znanych Polaków, między innymi Józef Piłsudski wraz z żoną, kiedy był aresztowany w 1900 roku jako działacz PPS-u za drukowanie gazety "Robotnik". W późniejszym okresie był tutaj również Władysław Gomułka - przypomina dyrektor Muzeum Tradycji Niepodległościowych Piotr Machlański.

Na wszystkich odwiedzających w nocy więzienie przy Gdańskiej czekać będzie więzienna kawa zbożowa i suchary. Wstęp bezpłatny.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany