Łódzkie na 3. miejscu pod względem wzorstu zakażeń. Zadecydowano o zwiększeniu liczby łóżek covidowych

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Engin_Akyurt /zdjęcie ilustracyjne

Łódzkie na 3. miejscu pod względem wzorstu zakażeń. Zadecydowano o zwiększeniu liczby łóżek covidowych

2021-11-02 13:51

Rośnie liczba zachorowań na COVID-19 w regionie, więc wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zadecydował o zwiększeniu liczby łóżek covidowych do około 1 tysiąca. We wtorek miejsca takie uruchomiono w szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz w Wieluniu. Jeszcze w tym tygodniu dołączą do nich inne placówki.

"Liczba zachorowań w województwie łódzkim wciąż rośnie - jeszcze w piątek w szpitalach przebywało 430 osób z COVID-19, we wtorek mamy ich już 605, z czego 51 podłączonych do respiratorów. Dlatego wojewoda na bieżąco podejmuje decyzje o uruchamianiu łóżek covidowych. Pierwsze z nich zapadły w czasie ostatniego weekendu" - powiedziała PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Jak dodała, do tej pory w Łódzkiem nie było konieczności tworzenia miejsc covidowych poza pięcioma wyznaczonymi do leczenia COVID-19 szpitalami - im. Biegańskiego w Łodzi, w Zgierzu, Bełchatowie i Radomsku. Teraz decyzje wojewody, które już podjęto lub zostaną podjęte w najbliższych dniach, dotyczyć mają także innych placówek. We wtorek łóżka przeznaczone wyłącznie dla pacjentów zakażonych SARS-COv-2 uruchomiono w szpitalu im. Kopernika w Łodzi oraz w Wieluniu.

Po COVID-19 płuca 4-letniego Mikołajka przestały działać

"Na razie nie tworzymy wielkiego buforu bezpieczeństwa, tzn. staramy się nie blokować zbyt wielu miejsc w szpitalach, aby nie zaburzać normalnego funkcjonowania tych placówek i leczenia pacjentów z innymi schorzeniami. Jesteśmy po rozmowach z dyrektorami szpitali, mamy już pewne doświadczenie w uruchamianiu łóżek covidowych i w razie potrzeby będziemy mogli szybko je przygotować na przyjęcie chorych" - zaznaczyła Zalewska.

W pogotowiu pozostaje też szpital tymczasowy w hali Expo w Łodzi, jednak na razie jego uruchomienie nie jest planowane.

Zgodnie z najnowszymi danymi Ministerstwa Zdrowia w Łódzkiem odnotowano we wtorek 321 nowych zakażeń; województwo znalazło się pod tym względem na trzecim miejscu w kraju. Na kwarantannie przebywa obecnie 15,3 tys. osób. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,9 tys. testów, z czego 355 dało wynik pozytywny. ZOBACZ CAŁY RAPORT<<

Sonda
Przyjmiesz trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19?
Nasi Partnerzy polecają