Niewybuch

i

Autor: ESKA INFO Szczecin

Łódzkie: Niewybuch w parafii. Niebezpieczna "pamiątka" z czasów wojny wstrzymała remont

2021-04-20 10:37

Pomimo upływu lat, wciąż można natrafić na niebezpieczne pozostałości z czasów II wojny światowej. Do niecodziennego i jednocześnie niebezpiecznego odkrycia doszło w poniedziałek na terenie jednej z parafii, podczas remontu. Prace wstrzymano, a niebezpieczną "pamiątką" zajmą się saperzy.

W poniedziałek, 19 kwietnia, pracownicy wykonujący prace remontowe na terenie parafii w Spycimierzu w gminie Uniejów, odnaleźli pocisk artyleryjski, zdaniem pirotechnika pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Prace na budowie zostały wstrzymane, teren został zabezpieczony przez policję do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Następnie znalezisko zostanie usunięte i zdetonowane w bezpieczny sposób.

Zobacz też: Uniejów: Pokusił się na jedzenie i alkohol. Wpadł na gorącym uczynku

Policjanci przypominają, że znalezisk przypominających niewybuchy w żadnym wypadku nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji, która zabezpieczy teren i powiadomi saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

Zobacz też: Śmierć 30-latka z Piątku po interwencji policji. Funkcjonariusz miał go pobić i wyciągnąć z domu za włosy [NOWE FAKTY]

Policjanci zabili mi syna
Nasi Partnerzy polecają