Chciał wysadzić się w powietrze. Groza na parkingu pod Brzezinami

2021-10-14 12:36
Łódzkie: odkręcił butlę z gazem, na siedzeniu miał zapalniczkę. Groza na parkingu
Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

O mały włos a doszłoby do tragedii. Brzezińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie doprowadzając do wybuchu gazu z 11-kilogramowej butli umieszczonej w samochodzie. Mundurowych zawiadomił pracodawca mężczyzny, z którym 44-latek wcześniej się kontaktował i wysyłał niepokojące wiadomości.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 października 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w jednej z miejscowości powiatu brzezińskiego. Dyżurny policji otrzymał informację od mężczyzny, który twierdził, że jego pracownik wysyła mu niepokojące wiadomości. Wynikało z nich, że chce popełnić samobójstwo. Szybko ustalono miejsce zamieszkania 44-latka. W trakcie wpłynęła kolejna informacja wskazująca lokalizację samochodu, którym się poruszał. "Stróże prawa pojechali w to miejsce i po zauważeniu opisywanego samochodu natychmiast do niego podbiegli. W jego wnętrzu znajdował się poszukiwany mężczyzna, który odkręcił 11-kilogramową butlę z gazem, a na siedzeniu obok znajdowała się zapalniczka. Mimo dużego stężenia gazu, mężczyzna nie chciał dobrowolnie wyjść z pojazdu. Dzięki zdecydowanej postawie policjantów niedoszłego samobójcę wyciągnięto na zewnątrz - podaje asp. Mariusz Chmiel z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje

Kiedy na miejsce dojechali medycy, mężczyzna był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą odebrania sobie życia został zabrany przez pogotowie ratunkowe na konsultację specjalistyczną.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE