Łódzkie: odkręcił butlę z gazem, na siedzeniu miał zapalniczkę. Groza na parkingu

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

Chciał wysadzić się w powietrze. Groza na parkingu pod Brzezinami

2021-10-14 12:36

O mały włos a doszłoby do tragedii. Brzezińscy policjanci uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie doprowadzając do wybuchu gazu z 11-kilogramowej butli umieszczonej w samochodzie. Mundurowych zawiadomił pracodawca mężczyzny, z którym 44-latek wcześniej się kontaktował i wysyłał niepokojące wiadomości.

Do zdarzenia doszło w środę, 13 października 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w jednej z miejscowości powiatu brzezińskiego. Dyżurny policji otrzymał informację od mężczyzny, który twierdził, że jego pracownik wysyła mu niepokojące wiadomości. Wynikało z nich, że chce popełnić samobójstwo. Szybko ustalono miejsce zamieszkania 44-latka. W trakcie wpłynęła kolejna informacja wskazująca lokalizację samochodu, którym się poruszał. "Stróże prawa pojechali w to miejsce i po zauważeniu opisywanego samochodu natychmiast do niego podbiegli. W jego wnętrzu znajdował się poszukiwany mężczyzna, który odkręcił 11-kilogramową butlę z gazem, a na siedzeniu obok znajdowała się zapalniczka. Mimo dużego stężenia gazu, mężczyzna nie chciał dobrowolnie wyjść z pojazdu. Dzięki zdecydowanej postawie policjantów niedoszłego samobójcę wyciągnięto na zewnątrz - podaje asp. Mariusz Chmiel z Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach.

Maciuś przyszedł na komendę podziękować, że żyje

Kiedy na miejsce dojechali medycy, mężczyzna był już bezpieczny. W związku z podjętą próbą odebrania sobie życia został zabrany przez pogotowie ratunkowe na konsultację specjalistyczną.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany