Łódzkie: Z Pilicy wyłowiono ciało 22-latka. Próbowało go ratować dwoje nastolatków

2020-07-13 14:43 Emilia Białecka
Łódzkie: Z Pilicy wyłowiono ciało 22-latka. Próbowało go ratować dwoje nastolatków
Autor: pixabay.com, CC0 fot. skeeze

Tragedia nad Pilicą w Tomaszowie Mazowieckim (12.07). W rzece Pilica utonął 22-latek. Mężczyzna skoczył do wody i już po około metrze zaczął się topić. Na pomoc ruszyła mu para nastolatków. Niestety, nie udało się go uratować.

Do tragedii doszło 12 lipca 2020 r. po godz. 18:00. - Policjanci zostali skierowani nad brzeg rzeki Pilicy w rejonie ulicy Kępa w Tomaszowie Mazowieckim. Według zgłoszenia świadków miało dojść do utonięcia mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia od około godziny 15:30, 22-letni mieszkaniec gminy Lubochnia w towarzystwie mieszkańców Tomaszowa: 15-latki i jej 17-letniego kolegi, wypoczywał nad brzegiem rzeki Pilicy. Mimo niskiej temperatury wody i powietrza cała trójka zdecydował się na kąpiel w rzece, do której wchodzili kilkukrotnie. Jak wynika z relacji świadków w pewnym momencie mimo braku umiejętności pływackich 22-latek zdecydował się na skok do wody, przepłynął około metra i zaczął się topić. Mimo szybkiej reakcji nastolatków, nie udało się im uratować mężczyzny - opisuje wydarzenia policja.

Policyjni „wodniacy” pomogli windsurferowi na jeziorze Wigry

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Mężczyzna zniknął pod lustrem wody w miejscu, gdzie rzeka ma silny nurt. Wezwano straż pożarną, której funkcjonariusz z grupy płetwonurków, wyłowił topielca w odległości około 20 metrów od jego wejścia do wody. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej obecny na miejscu lekarz pogotowia stwierdził zgon mężczyzny.

CZYTAJ TEŻ: TRAGEDIA nad Zalewem Sulejowskim. Mężczyzna wypadł z przycumowanej w porcie łodzi i UTOPIŁ SIĘ

To już kolejna w tym sezonie ofiara utonięcia w województwie łódzkim. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek!