Łódzkie. Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży 2021. W tym roku z nową datą! [OBCHODY]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. staufentv /zdjęcie ilustracyjne

Łódzkie. Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży 2021. W tym roku z nową datą! [OBCHODY]

2021-11-18 14:18

Światowy Dzień Młodzieży 2021 z nową datą. Decyzją papieża Franciszka, wydarzenie obchodzone będzie nie - jak dotychczas - w Niedzielę Palmową, lecz w okolicach Niedzieli Chrystusa Króla. Oto rozpiska Światowego Dnia Młodzieży 2021 w województwie łódzkim.

Jak przypomina, Archidiecezja Łódzka, zbliża się coroczny Światowy Dzień Młodzieży. "Do zeszłego roku obchodzony był w Niedzielę Palmową i młodzież (głównie kandydaci do bierzmowania) brała udział w "Marszu dla Jezusa" i uroczystej Eucharystii w Łódzkiej Archikatedrze. Dotychczasowa praktyka ulega zmianie. Od bieżącego roku papież Franciszek wskazał nową datę tego wydarzenia na Niedzielę Chrystusa Króla" - przypominają duchowni.

Wydarzenia związane ze Światowym Dniem Młodzieży 2021 odbędą się nie tylko w Łodzi, ale również w poszczególnych regionach. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Plebiscyt na piosenkę 30-lecia Super Expressu

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łodzi i regionie [DATY]

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łodzi:

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na obchody XXXVI Światowego Dnia Młodzieży z udziałem ks. abpa Grzegorza Rysia w sobotę 20 listopada br. o godz. 19:00 w kościele pw. św. Faustyny w Łodzi (plac Niepodległości 1). W programie świadectwo, konferencja, dzielenie w małych grupach i uwielbienie prowadzone przez o. Marcina Kowalewskiego CMF (zespół Fragua) i s. Joannę Jabłońską MC.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Bełchatowie:

Obchody odbędą się w piątek 19 listopada o godz. 19:00 w Narodzenia NMP w Bełchatowie. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Piotrkowie Trybunalskim:

Obchody odbędą się w niedzielę 21.11 o godz. 14:30 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Koluszkach:

W niedzielę 21 listopada o godzinie 17:00 w domu parafialnym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Będzie można wysłuchać świadectwa, doświadczyć wspólnoty i przeżyć Eucharystię.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łasku:

W niedzielę 28 listopada po wieczornej Mszy świętej w Kolegiacie o godzinie 18:00 odbędzie się uwielbienie z udziałem młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Sokolnikach:

W sobotę 27 listopada godz. 18:00 w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany