Łódzkie. Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży 2021. W tym roku z nową datą! [OBCHODY]

2021-11-18 14:18
Łódzkie. Zbliża się Światowy Dzień Młodzieży 2021. W tym roku z nową datą! [OBCHODY]
Autor: pixabay.com, CC0 fot. staufentv /zdjęcie ilustracyjne

Światowy Dzień Młodzieży 2021 z nową datą. Decyzją papieża Franciszka, wydarzenie obchodzone będzie nie - jak dotychczas - w Niedzielę Palmową, lecz w okolicach Niedzieli Chrystusa Króla. Oto rozpiska Światowego Dnia Młodzieży 2021 w województwie łódzkim.

Jak przypomina, Archidiecezja Łódzka, zbliża się coroczny Światowy Dzień Młodzieży. "Do zeszłego roku obchodzony był w Niedzielę Palmową i młodzież (głównie kandydaci do bierzmowania) brała udział w "Marszu dla Jezusa" i uroczystej Eucharystii w Łódzkiej Archikatedrze. Dotychczasowa praktyka ulega zmianie. Od bieżącego roku papież Franciszek wskazał nową datę tego wydarzenia na Niedzielę Chrystusa Króla" - przypominają duchowni.

Wydarzenia związane ze Światowym Dniem Młodzieży 2021 odbędą się nie tylko w Łodzi, ale również w poszczególnych regionach. Szczegóły znajdziecie poniżej.

Plebiscyt na piosenkę 30-lecia Super Expressu

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łodzi i regionie [DATY]

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łodzi:

Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na obchody XXXVI Światowego Dnia Młodzieży z udziałem ks. abpa Grzegorza Rysia w sobotę 20 listopada br. o godz. 19:00 w kościele pw. św. Faustyny w Łodzi (plac Niepodległości 1). W programie świadectwo, konferencja, dzielenie w małych grupach i uwielbienie prowadzone przez o. Marcina Kowalewskiego CMF (zespół Fragua) i s. Joannę Jabłońską MC.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Bełchatowie:

Obchody odbędą się w piątek 19 listopada o godz. 19:00 w Narodzenia NMP w Bełchatowie. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Piotrkowie Trybunalskim:

Obchody odbędą się w niedzielę 21.11 o godz. 14:30 w Kościele Akademickim Panien Dominikanek. W programie świadectwo, konferencja i uwielbienie.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Koluszkach:

W niedzielę 21 listopada o godzinie 17:00 w domu parafialnym przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach. Będzie można wysłuchać świadectwa, doświadczyć wspólnoty i przeżyć Eucharystię.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Łasku:

W niedzielę 28 listopada po wieczornej Mszy świętej w Kolegiacie o godzinie 18:00 odbędzie się uwielbienie z udziałem młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku.

Światowy Dzień Młodzieży 2021 w Sokolnikach:

W sobotę 27 listopada godz. 18:00 w kościele parafialnym Matki Bożej Królowej w Sokolnikach Lesie.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE