Arturówek z nową plażą! Szmaragdowa Riwiera nabiera kształtu!

i

Autor: UMŁ /Radosław Jóźwiak

Arturówek z nową plażą! "Szmaragdowa Riwiera" nabiera kształtu!

2021-11-17 11:14

Zmiany na kąpielisku w Arturówku zainicjowali sami łodzianie. W ramach projektu "Szmaragdowa Riwiera" trwają tam właśnie prace remontowe. W przyszłym sezonie mieszkańcy będą mieli do dyspozycji... m.in. szerszą plażę.

"Szmaragdowa Riwiera" to projekt, który łodzianie zgłosili, a następnie wybrali do realizacji w Budżecie Obywatelskim. Otrzymał on ponad 4 tysiące głosów i właśnie jest w trakcie realizacji. Ekipa budowlana się uwija, bo do wymiany jest cały piasek. Ponadto, plaża zostanie powiększona. Powstanie też nowe stanowisko dla ratowników oraz nowe ławki. Jak relacjonuje łódzki magistrat, widać już nową alejkę przystosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, która pozwoli dotrzeć do brzegu stawu.

ZWROT

Projekt obejmuje także zamontowanie leżaków plażowych oraz nową aranżację terenów zielonych. Prace rozpoczęły się jesienią, po sezonie plażowym, a kąpielisko w nowym wydaniu będzie gotowe na kolejne lato.

Przypomnijmy, zakończyła się już tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego. Łodzianie wybrali łącznie 257 projektów. W ramach projektów ponadosiedlowych w przyszłym roku będą realizowane 24 projekty. Wśród osiedlowych projektów mamy aż 233 zwycięzców!

Pośród projektów ponadosiedlowych prym wiodą te prozwierzęce. W sumie na osiedlach będą realizowane w przyszłym roku 233 projekty. Ponad 70 z nich dotyczy zieleni w parkach, na skwerach czy też w pasach ulic i na chodnikach. Jest także bardzo dużo koncepcji dotyczących rekreacji w miejskiej przestrzeni.

Wśród nietypowych projektów akceptację mieszkańców zdobył np. zielony billboard filtrujący powietrze - nazwany przez twórcę projektu „mechofiltrem”. Billboard ma się pojawić w centrum Łodzi, a zdaniem pomysłodawców, panel porośnięty mchem jest tak samo wydajny w oczyszczaniu powietrza, jak niemal 300 drzew. Z kolei w Parku na Zdrowiu, nieopodal Aquaparku Fala, powstanie zielony tunel. Ma mieć długość 300 metrów i cieszyć oko zarówno wiosną (kolorowymi kwiatami), jaki i jesienią (przebarwiającymi się liśćmi).

Na osiedlu Bałuty Centrum bardzo ciekawym zwycięskim projektem jest most dla bałuckich wiewiórek - specjalna kładka ma być powieszona nad ulicą Sędziowską. Tak, aby rudzielce chętniej korzystały z mostu, tuż przy nim będzie zainstalowany także… orzeszkomat.

Sonda
Starasz się pomagać zwierzętom?
Nasi Partnerzy polecają