Łódź. Na tych ulicach w listopadzie rozpoczną się remonty

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. account_deleted /zdjęcie ilustracyjne

Łódź. Na tych ulicach w listopadzie rozpoczną się remonty

2021-11-08 14:15

W listopadzie w Łodzi rozpoczną się dwa duże remonty ulic. Wraz z ekipami budowlanymi pojawią się utrudnienia. Sprawdźcie szczegóły.

Jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się długo wyczekiwana modernizacja ul. Wojska Polskiego. - Roboty drogowe zaczną się od skrzyżowania z ul. Franciszkańską, by jak najszybciej mógł tam wrócić ruch tramwajów. W pierwszym etapie rozbierzemy starą nawierzchnię i torowisko razem z trakcją. W kolejnym przebudujemy instalacje i przejdziemy do prac ziemnych - mówi Iwona Sytyk, z-ca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Potem przyjdzie pora na przebudowę układu drogowego wzdłuż ul. Wojska Polskiego wraz z wymianą torowiska. Wszystko będzie nowe: szyny, jezdnie, chodniki, a także droga rowerowa i miejsca parkingowe. Torowisko zostanie też przebudowane wzdłuż ul. Strykowskiej, do samej krańcówki.

Wódka po 50 ZŁ! Polacy są WŚCIEKLI. Czy OBALĄ rząd? | KOMENTERY

Na Wojska Polskiego będzie też nowe oświetlenie, przystanki autobusowe i tramwajowe, przy których powstaną wysokie perony ułatwiające pasażerom wsiadanie.

Remont Przybyszewskiego

Przebudowa ul. Przybyszewskiego została podzielona na trzy etapy. Najszybciej, bo w drugiej połowie listopada rozpoczną się prace na wiaduktach. Najpierw drogowcy rozbiorą północną estakadę, przez co nie będzie można przejechać z Widzewa w kierunku centrum. Kierowcy muszą wybrać na objazd trasę W-Z lub ul. Dąbrowskiego.

Kiedy drogowcy odbudują pierwszy z wiaduktów, przystąpią do wyburzenia dwóch kolejnych: tramwajowego i drogowego prowadzącego z centrum na Widzew.

Obie inwestycje powinny się zakończyć w drugiej połowie 2023 roku.

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany