Sprzedano je za miliony złotych! Oto najdroższe nieruchomości miejskie w Łodzi w 2021 r.

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. _Alicja_ /zdjęcie ilustracyjne

Sprzedano je za miliony złotych! Oto najdroższe nieruchomości miejskie w Łodzi w 2021 r.

2021-11-06 7:00

Łódzki magistrat sprzedał w tym roku już 65 miejskich nieruchomości. Najdroższa z nich osiągnęła cenę kilkunastu milionów złotych. Co jeszcze jest na sprzedaż?

Jak podaje łódzki magistrat, najwyższą cenę osiągnęła parcela o powierzchni 13,5 tys. mkw. położona przy zbiegu ulic Bolesława Szczodrego i Kazimierza Odnowiciela, zlicytowana ostatecznie za 14,3 mln zł (cena wywoławcza wynosiła 6,2 mln zł). "Kupiony przez dewelopera teren prawdopodobnie zostanie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe. To samo stanie się zapewne z niezabudowanymi terenami sprzedanymi w rejonie ulic: Moryca Welta, Janowskiej i Transmisyjnej, które zlicytowano za 8,15 mln zł" - czytamy. Podium tegorocznych transakcji sprzedażowych zamyka jak na razie teren w rejonie al. Ofiar Terroryzmu 11 Września i ul. Olechowskiej sprzedany za 7,88 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Policjant wraz z 13-letnią córką stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!

Wódka po 50 ZŁ! Polacy są WŚCIEKLI. Czy OBALĄ rząd? | KOMENTERY

Co jeszcze jest na sprzedaż?

Wśród nieruchomości, które jeszcze w tym roku Urząd Miasta Łodzi wystawia na sprzedaż, są m.in.: budynek dawnej mykwy (łaźni żydowskiej) przy ul. Gdańskiej 75, pusta parcela przypisana do ul. Sienkiewicza, lecz leżąca de facto po sąsiedzku rewitalizowanej fabryczki przy ul. Tuwima 10, niewielka niezabudowana działka przy biurowcu PKP przy ul. Tuwima (nieopodal skrzyżowania z ul. Sienkiewicza) oraz budynek przy ul. Wólczańskiej 127 (na rogu al. Mickiewicza).

Sonda
Czy na polskich ulicach czujesz się bezpiecznie?