Ile ludzi mieszka w Łodzi? Ta liczba przeczy danym z GUS!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Ile ludzi mieszka w Łodzi? Ta liczba przeczy danym z GUS!

2021-11-08 9:40

Kiedy podawana jest liczba mieszkańców danego miasta, zwykle korzysta się z informacji z Głównego Urzędu Statystycznego. I tak w roczniku GUS sukcesywnie ubywa w Łodzi mieszkańców - ostatnie dane z publikacji wskazują, że jest nas 672 tysiące. Są jednak dane, które temu przeczą.

Jak wskazuje miasto, są wyliczenia, które przeczą danym z Głównego Urzędu Statystycznego. "Takim wskaźnikiem jest zużycie wody, które od kilku lat sukcesywnie rośnie i wodociągowcy przekonują, że wynika to właśnie z faktu rosnącej od pewnego czasu liczby osób mieszkających w Łodzi. I nie chodzi to o krótkotrwałe pobyty, ale dłuższe i mieszkanie na stałe" - podaje łódzki magistrat.

ZOBACZ TEŻ: Policjant wraz z 13-letnią córką stracili dach nad głową. Potrzebna pomoc!

Teraz kolejne potwierdzenie większej niż podawana przez GUS liczby mieszkańców przyniósł raport Selectiv. Są w nim wyniki analizy liczby ludności Łodzi, w której wykorzystano urządzenia mobilne. I wynika z niego, że w Łodzi mieszka aż ponad 744 tysiące osób. Co istotne, metodologia badania uwzględnia fakt, że część łodzian ma więcej niż jeden telefon.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 05.11.2021

Gdzie mieszka najwięcej łodzian?

To nie jedyny ciekawy wniosek z raportu. Wynika z niego również, że w Śródmieściu mieszka dwa razy więcej osób, niż policzył GUS, bo prawie 100 tysięcy osób. Pod względem liczebności prym wiodą Bałuty, w których mieszka nas 213 tysięcy.

W podziale na osiedla najpopularniejszym adresem jest Katedralna z 67 tysiącami mieszkańców. Gonią ją Bałuty-Centrum z 66 tysiącami, a na trzecim miejscu są Bałuty-Doły z 53 tysiącami.

Sonda
Mieszkasz w mieszkaniu czy w domu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany