Łowicz. 18-latek groził ochroniarzowi nożem. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat

i

Autor: Policja /KWP Łódź

18-letni złodziej z nożem

Łowicz. 18-latek groził ochroniarzowi nożem. Może spędzić w więzieniu nawet 10 lat

2022-10-18 15:18

Do groźnego zdarzenia doszło w jednym z marketów na terenie Łowicza (woj. łódzkie). Kiedy ochroniarz chciał zatrzymać złodzieja, 18-latek wyciągnął nóż i zagroził, że go zabije. Teraz grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu po godzinie 22.00. Pracownik ochrony sklepu zauważył młodego mężczyznę z gipsem na prawej dłoni, chowającego pod kurtkę słodycze. Po chwili młodzieniec skierował się do wyjścia. Ochroniarz zareagował i podjął próbę powstrzymania złodzieja. Jednak ten w trakcie szarpaniny wyciągnął nóż i zagroził ochroniarzowi pozbawieniem życia, po czym uciekł ze sklepu. Na miejsce została wezwana policja.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą był 18-letrni łowiczanin, znany z wcześniejszych konfliktów z prawem. Dzięki dobremu rozpoznaniu i znajomości środowiska przestępczego, funkcjonariusze wytypowali miejsca, w których nastolatek mógł się ukryć.

"Już następnego dnia wczesnym rankiem stróże prawa zapukali do mieszkania znajomych 18-latka. Młodzieniec próbował się tam ukryć przed odpowiedzialnością. Został zatrzymany i usłyszał prokuratorski zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności" - podaje nadkom. Urszula Szymczak z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Nożownik zaatakował w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany