Mała Emilka ledwie się urodziła, a już została bez rodziców. Dziękować Bogu i Matce Najświętszej, że dziecko żyje

i

Autor: Shutterstock W oknie życia w klasztorze sióstr antoninek w Wieluniu znaleziono niemowlę. Dziewczynka otrzymała imię Emilia, zdj. ilustracyjne

Dziecko czuje się dobrze

Mała Emilka ledwie się urodziła, a już została bez rodziców. "Dziękować Bogu i Matce Najświętszej, że dziecko żyje"

2023-06-16 13:13

W oknie życia w klasztorze sióstr antoninek w Wieluniu znaleziono niemowlę. Dziewczynkę pozostawiono tam w niedzielę, 11 czerwca, w późnych godzinach wieczornych. Była w bardzo dobry stanie i otrzymała imię Emilia. Zgodnie z procedurą siostry zadzwoniły na numer 112, powiadamiając służby ratownicze. To czwarte dziecko zostawione w oknie życia w Wieluniu.

Niemowlę w oknie życia w klasztorze w Wieluniu. To dziewczynka

Już po raz czwarty okno życia w w klasztorze sióstr antoninek w Wieluniu stało się azylem dla niemowlęcia - informuje wielun.naszemiasto.pl. Dziewczynka, której nadano imię Emilia, została znaleziona w niedzielę, 11 czerwca, po godz. 23. Jak informuje Zgromadzenie Sióstr Opieki Społecznej pod wezwaniem św. Antoniego w Wieluniu, niemowlę było w bardzo dobrym stanie. Siostry, trzymając się odpowiedniej procedury, zadzwoniły pod numer 112, by wezwać służby ratownicze, w tym policję. To czysta formalność, bo mundurowi nie będą wszczynać w tej sprawie jakiegokolwiek postępowania zmierzającego do ustalenia tożsamości dzieci. Czasami zdarza się jednak, że zostawienia dziecka w oknie życia ma związek z czynem zabronionym. Tak było np. w przypadku zdarzeń z Pabianic, o których pisaliśmy tutaj: Zabił 20-letnią Martę, ale jej córeczkę zostawił w oknie życia. Uratowano tam nie tylko dziewczynkę.

Mała Emilka czwartym dzieckiem w oknie życia w Wieluniu

Okno życia w Wieluniu powstało w czerwcu 2018 r., a od tamtego czasu pozostawiono w nim, licząc małą Emilkę, czworo dzieci, z których troje zostało już adoptowanych. Być może uda się znaleźć nowych rodziców również dla dziewczynki, która trafiła na razie do szpitala.

- Dziękować Bogu i Matce Najświętszej, że dziecko żyje. To jest najważniejsze - przekazał klasztor w Wieluniu cytowany przez wielun.naszemiasto.pl.

Sonda
Czy adoptowalibyście dziecko, gdybyście nie mogli mieć swoich?
18-latek rzucił się z nożem na 27-latka z zazdrości o dziewczynę. Co mu grozi?