Pracownicy koncernu chcą podwyżek i 2-tygodniowego urlopu

i

Autor: Natalia Wolniewicz Pracownicy koncernu chcą podwyżek i 2-tygodniowego urlopu

Manifestacja pod zakładem Indesitu w Łodzi [WIDEO]. "60 procent naszych pracowników żyje na skraju ubóstwa"

2016-05-17 18:56

Pracownicy Indesitu, jednego z największych koncernów w Polsce przerwali dziś (17 maja) pracę na produkcji i wyszli przed zakład manifestować swój sprzeciw wobec płac.

- Chcemy zarabiać godnie dla nas i dla naszych rodzin. Sześćdziesiąt procent naszych pracowników żyje na skraju ubóstwa - mówi Mariola Marczyk-Lesiak, rzecznik NSZZ Solidarność. To właśnie z powodu zarobków pracownicy Indesitu wyszli dziś przed zakład manifestować swoje niezadowolenie. W rękach mieli flagi i gwizdki. Związkowcy domagają się 400 zł brutto podwyżki oraz 2-tygodniowego urlopu wypoczynkowego i jak zapowiadają - jeśli nie dojdą do porozumienia z władzami koncernu w ciągu kilku najbliższych dni, zaczną strajkować.

Zobacz też: Łódź: Rower publiczny czy riksze? Kto wygra w Łodzi walkę o klienta? [WIDEO]

Na miejscu była Natalia Wolniewicz:

Koncern odpowiada: - Od początku roku trwają negocjacje ze związkami zawodowymi w sprawie podwyżek płac. Jak to się zakończy - trudno mi powiedzieć, ja mogę w imieniu zarządu twierdzić, że naszą ambicją jest to, aby jak najszybciej zostało osiągnięte porozumienie - na dzisiejszą manifestację odpowiada Zygmunt Łopalewski, rzecznik Grupy Whirlpool w Polsce.

Więcej w materiale AUDIO, posłuchajcie: