Ponad rok trwały badania i zbieranie pozwoleń, by móc korzystać z ujęcia wody w Manufakturze

i

Autor: Manufaktura Łódź Ponad rok trwały badania i zbieranie pozwoleń, by móc korzystać z ujęcia wody w Manufakturze

Manufaktura: Pompa w stylu retro sercem nowego parku

2015-06-05 16:42

Pompa w stylu retro to serce nowo powstałego w łódzkiej Manufakturze parku. Widzieliście już?

Ponad rok trwały ekspertyzy, badania, zbieranie opinii i pozwoleń, by móc korzystać z ujęcia wody w Manufakturze. Udało się! Okazało się, że znajduje się tam woda klasy pierwszej - miękką, o bardzo dobrej jakości, która jest zdatna do picia po przegotowaniu.

Nad studnią wybudowano elegancką, miejską pompę wodną w stylu retro, nawiązującą do historycznego charakteru Manufaktury. Wokół zaaranżowano niewielki zieleniec. Pojawił się żywopłot z bukszpanów wiecznie zielonych, posadzono także rozplenicę japońską, czyli ozdobną trawę oraz krzewy i byliny, m.in. rododendrony i żurawki. Spragnieni odpoczynku już teraz mogą korzystać z nowych ławek i cieszyć się przyrodą dokoła.

Trochę historii studni w Manufakturze

O tym, że w Manufakturze istnieje studnia głęboka na blisko 700 metrów, dotychczas wiedzieli tylko nieliczni. Powstała 44 lata temu - otwór studzienny odwiercono w 1971 na potrzeby ówczesnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego im. Juliana Marchlewskiego. Jednak wód podziemnych szukano tu już wcześniej. Za czasów Izraela Poznańskiego wykopano studnię w okolicy dzisiejszej ul. Karskiego. Później ją zasypano, a nowa powstała od strony ulicy Drewnowskiej, w sąsiedztwie sklepu Kakadu.

Widzieliście już nowy park w Manufakturze? Jak wrażenia? Czekamy na Wasze komentarze!

Nasi Partnerzy polecają