Matura próbna CKE 2021: GEOGRAFIA, poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z geografii rozszerzonej? [ARKUSZE]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. pixelcreatures

Matura próbna CKE 2021: GEOGRAFIA, poziom rozszerzony. Jakie będą pytania na maturze próbnej z geografii rozszerzonej? [ARKUSZE]

2021-02-25 14:11

Matura próbna CKE 2021 już w marcu. Jakie będą pytania na maturze próbnej z geografii rozszerzonej? - To pytanie zadają sobie maturzyści. Pomocne w przygotowaniu się do egzaminu mogą być arkusze z matury z geografii z ubiegłego roku. Dla uczniów, którzy w 2021 roku kończą edukację w szkołach średnich, matury próbne rozpoczną się 3 marca 2021 i potrwają do 16 marca. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) przygotowała arkusze zadań na poziomie rozszerzonym z geografii. Sprawdźcie szczegóły.

Matura próbna 2021 - kiedy egzaminy?

Próbna matura 2021 już w marcu. Przed uczniami egzaminy maturalne z różnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) przygotowała już arkusze zadań, w tym z geografii na poziomie rozszerzonym. Jak poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, próbne matury 2021 rozpoczną się 3 marca. Egzaminy potrwają prawie dwa tygodnie i zakończą się 16 marca 2021.

Poradnik Zdrowie: jak wspierać dzieci i młodzież podczas nauki zdalnej i izolacji?

Kiedy matura próbna z geografii 2021?

Matura próbna z geografii 2021 na poziomie rozszerzonym odbędzie się we wtorek, 16 marca, czyli ostatniego dnia egzaminów. Matury próbne 2021 organizowane są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i to CKE przygotowała arkusze egzaminacyjne.

ZOBACZ TEŻ: Łódź jak prawdziwa metropolia! Oto 10 europejskich stolic, które są od niej mniejsze!

Próbna matura z geografii 2021 - jakie będą pytania?

Jakie będą pytania na maturze próbnej 2021 z geografii rozszerzonej? - To pytanie zadają sobie maturzyści. Pomocne w przygotowaniu się do egzaminu mogą być arkusze z matury z geografii z ubiegłego roku. Warto zapoznać się z zakresem materiału i w ramach "wprawy" porozwiązywać zadania przed właściwą próbną maturą 2021. Dobre przygotowanie to większa pewność siebie i spokój na egzaminie.

Oto arkusze egzaminacyjne z matury z geografii na poziomie rozszerzonym z ubiegłego roku:

Próbna matura 2021. Po co to wszystko?

Próbna matura 2021 nie podlega ocenie wpływającej na średnią maturzysty. Egzaminy te odbywają się wyłącznie w celu informacyjnym oraz diagnostycznym, by zdiagnozować wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia. - Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników testu diagnostycznego z poszczególnych przedmiotów - czytamy na stronie MEN.

KONIECZNIE ZOBACZ TEŻ: 6 dowodów na to, że Łódź jest centrum świata. Gdzie jest łódzki Luwr, a gdzie Manchester?

Matura próbna 2021, z powodu epidemii koronawirusa, odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Nasi Partnerzy polecają