Mercedes z rejestracją z Łódzkiego dojechał do Mariupola. Auto ostrzelane

i

Autor: Archiwum prywatne/Facebook Mercedes z rejestracją z Łódzkiego dojechał do Mariupola. Auto ostrzelane

Mercedes z rejestracją z Łódzkiego ostrzelany w Mariupolu. Nie żyje kierowca! [FOTO]

2022-04-04 16:31

W sieci pojawiło się wideo, na którym widać ostrzelanego w Mariupolu mercedesa Vito na numerach rejestracyjnych z województwa łódzkiego. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, kierowca nie żyje. Oto, co wiadomo w tej sprawie!

Jak udało się dowiedzieć redakcji Super Expressu, wideo umieścił jeden z mieszkańców Turku w woj. wielkopolskim. Pan Kacper Drzewiecki jest przedsiębiorcą zaangażowanym w pomoc Ukrainie od samego początku rosyjskiej inwazji. Wraz z innymi przedsiębiorcami i Ochotniczą Strażą Pożarną w Turku, do tej pory, wysłali na Ukrainę TIR-ami i busami pomoc wartą około pół miliona złotych. - Teraz co najmniej raz w tygodniu wyjeżdża od nas załadowany bus - mówi. Dary po stronie ukraińskiej wożą kierowcy z Ukrainy. I właśnie jeden z nich trafił na makabryczne odkrycie w Mariupolu. - To wideo jest z 26 marca. Jeden z busów nie wrócił do bazy i został znaleziony przez innego kierowcę. W środku było ciało należące do ukraińskiego kierowcy - opisuje koordynator akcji Turek Solidarny z Ukrainą.

PRZECZYTAJ TEŻ: Demolka na stadionie Widzewa po meczu z GKS Tychy! "Nie będziemy w stanie przyjmować już w tym sezonie gości" [FOTO]

Mercedes miał rejestrację wskazującą na region łódzki. Auto zostało bowiem kupione przez wielkopolską firmę od mieszkańca z powiatu łaskiego, specjalnie z myślą o pomocy humanitarnej.

Szyją wojskowe kamizelki zamiast sukni ślubnych. Pracownia Marty Trojanowskiej pomaga żołnierzom na Ukrainie

Jak podaje PAP, od początku inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego, do północy z soboty na niedzielę (2/3 kwietnia) w efekcie działań wojennych na Ukrainie zginęło 1417 cywilów, a 2038 zostało rannych - przekazało Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (OHCHR). OHCHR zastrzegło, że rzeczywista liczba cywilnych ofiar wojny jest prawdopodobnie znacznie wyższa niż ta podawana w zestawieniach. Do oenzetowskiej instytucji nie dotarły jeszcze informacje z niektórych regionów, w których wciąż toczą się ciężkie walki, inne dane są potwierdzane.

Podkreślono, że w statystykach nie ujęto m.in. pełnego bilansu ofiar w Mariupolu, Iziumie i Irpieniu, miastach z których napływały informacje o licznych ofiarach cywilnych.

Większość ofiar cywilnych zginęła lub doznała obrażeń wskutek użycia broni o szerokiej skali rażenia, takiej jak ciężka artyleria, wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe czy pociski rakietowe używane również przez lotnictwo - zaznaczyło OHCHR.

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany