Polecany artykuł:
Taki stan ma się utrzymać do około południa - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi, które wydało komunikat mówiący o pierwszym stopniu zagrożenia. W tym czasie widzialność ograniczona będzie do około 100 metrów. Niestety, taki stan rzeczy poskutkował szeregiem wypadków i kolizji. Przypomnijmy, około godz. 7 na skrzyżowaniu Przybyszewskiego i Kilińskiego zderzyły się dwa tramwaje i cztery auta. Na ul. Łaskowice w dzielnicy Górna panowanie nad kierownicą stracił kierowca bmw - finalnie wjechał w skodę, której kierowca trafił do szpitala. Utrudnienia z powodu wypadku były też na ulicy Chocianowickiej.
Zobaczcie zdjęcia z centrum miasta<<
Łódź spowita mgłą czy smogiem?
Mgła czy smog? - Zastanawiają się łodzianie, bo od kilku dni miasto jest zamglone. Aby odpowiedzieć na to pytanie warto sprawdzać stan powietrza. Dane dotyczące stężenia rakotwórczych pyłów w Łodzi można sprawdzić za pomocą licznych aplikacji na telefon ("Kanarek" "Jakość powietrza w Polsce" oraz "Zanieczyszczenie Powietrza") lub na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi. Dziś, spośród czterech stacji pomiarowych, jedna pokazuje przekroczenie normy stężenia pyłów PM2,5 - stacja na Kilińskiego pokazuje 115µg/m3. Norma średnia roczna to 25 μg/m3. W miniony weekend, prywatny czujnik znajdujący się na ul. Pryncypalnej wskazywał na przekroczenie norm o 1000 procent.
Czytaj też: Groźny wypadek na skrzyżowaniu Przybyszewskiego/Kilińskiego. Zderzyły się 2 tramwaje i 4 samochody
Warto dodać, że nie rzadko mgła miesza się ze smogiem. I tak, w połączeniu z zanieczyszczeniami stanowi większe zagrożenie dla zdrowia, ponieważ mogą zachodzić w niej niebezpieczne reakcje chemiczne, takie jak np. powstawanie kwasów.
Sprawę smogu w Łodzi będziemy monitorować.