Grill

i

Autor: Pixabay

majówka 2024

Miejsca na grilla w Łodzi. Tu możesz legalnie grillować na swieżym powietrzu!

2024-04-16 14:16

Przed nami majówka, podczas której, miejmy nadzieję, pogoda będzie sprzyjać. Nie każdy jednak ma możliwość wyjazdu poza miasto, dlatego warto zobaczyć, gdzie możemy odpocząć w Łodzi. A mamy tu wiele miejsc na legalne i wygodne grillowanie. Gdzie? Wyjaśniamy.

Grillowanie w mieście. Czy jest legalne?

Kto nie uwielbia grillować na świeżym powietrzu i cieszyć się dobrą pogodą? Warto jednak pamiętać, że nie wszędzie jest to dozwolone. Za grillowanie na balkonie grozi nam mandat do nawet 500 złotych. Również ogromne kary możemy dostać za grillowanie w lesie. Za używanie otwartego ognia w miejscu do tego nieprzeznaczonym można zapłacić od 20 do 5000 złotych.

Inaczej sytuacja wygląda, gdy posiadamy własną posesję. Wtedy możemy na niej grillować bez przeszkód, o ile nie będziemy zakłócać spokoju sąsiadów.

Co zatem zrobić, gdy mieszkamy w bloku i nie mamy szansy na grillowanie u siebie? Na to też jest rozwiązanie! Na terenie łódzkich parków i zieleńców znajduje się obecnie kilkanaście oznaczonych miejsc do grillowania. Są tam ustawione specjalne kosze przeznaczone na popiół i odpady o wysokiej temperaturze.

Gdzie legalnie grillować w Łodzi?

W galerii poniżej znajdziecie miejsca w Łodzi, na terenie których można legalnie grillować.

Dostał mandat za szybką jazdę, po kilku godzinach zginął w wypadku
Sonda
Lubisz grillować?