Miłośnicy starych tramwajów ZDRUZGOTANI! Ktoś się włamał na teren zajezdni na Brusie. STRATY SIĘGAJĄ OKOŁO 10 000 złotych!

i

Autor: Daniel Siwak /archiwum

Miłośnicy starych tramwajów ZDRUZGOTANI! Ktoś się włamał do zajezdni na Brusie. STRATY SIĘGAJĄ OKOŁO 10 000 złotych!

2021-01-08 14:20

Miłośnicy starych tramwajów w Łodzi są zdruzgotani. W nocy z 4 na 5 stycznia miało miejsce włamanie do Zajezdni Muzealnej Brus. Łupem złodziei padł wart około 10 tysięcy złotych sprzęt, który służył do renowacji pojazdów. Sprawa trafiła na policję, a wolontariusze proszą łodzian o wsparcie.

Jak opisuje Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi (KMST), złodzieje najprawdopodobniej dostali się na teren zajezdni przez siatkę od ulicy Lontowej, która jak wynika z relacji, została przecięta. Następnie złodzieje dostali się do hali, skąd wynieśli narzędzia i wyposażenie warsztatowe. Jak podaje KMST, wśród nich znalazł się m.in. wart około 6000 złotych migomat (spawarka gazowa). - Złodzieje zostali spłoszeni i zostawili cześć rzeczy, ale łączne straty i tak szacujemy na około 10 000 złotych - informuje KMST.

Ktokolwiek byłby w posiadaniu informacji o zdarzeniu, zidentyfikował sprzęt lub ma dostęp do nagrań z okolicznych budynków, proszony jest o kontakt z policją (III komisariat policji przy ul. Armii Krajowej 33) bądź z Klubem.

- Zdarzenie jest dla nas szokiem, tym bardziej, że okradziono instytucję kultury. Mimo to, nie damy się złamać i kontynuujemy działalność, choć bez narzędzi trudniej prowadzić renowację - piszą miłośnicy starych tramwajów i proszą o wsparcie. - Przyjmiemy wsparcie w postaci wiertarek i szlifierek kątowych, również na duże tarcze... A może znajdzie się dobra dusza, która pomoże nam w zakupie nowej spawarki? - apelują.

Równolegle na platformie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na przywrócenie do ruchu muzealnego tramwaju typu 5N nr 4092 z 1961 r. Szczegóły na stronie zrzutki.

Zniszczyli ekologiczne latarnie w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają