Zagrożenie życia w gminie Drzewica. Setki litrów trucizny

i

Autor: policja opoczno Zagrożenie życia w gminie Drzewica. Setki litrów trucizny

Mogli wytruć całe miasto! "Zagrożenie życia" . Tysiące litrów toksyn!

2022-10-03 17:00

Tysiące litrów wysoce toksycznych substancji! Opoczyńscy kryminalni relacjonują akcję rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej - trzech osób, które handlowały odpadami, składując wszystko w gminie Drzewica w województwie łódzkim. Policjanci zaznaczają, że sprawa wciąż jest rozwojowa.

Konsekwencje mogły być fatalne! Opoczyńscy kryminalni relacjonują pierwsze ustalenia po akcji w jednej z miejscowości w gminie Drzewica (woj. łódzkie). Jak się okazuje, komenda już wcześniej ze "swoich" źródeł (pracy operacyjnej) miała informacje o nielegalnym składowisku i punktu przerzutowym toksycznych odpadów. W poniedziałek 26 września potwierdzili te informacje.

Na terenie jednej z posesji odnaleźli ciągnik siodłowy z naczepą, wyładowany beczkami i mauzerami z cieczą. Podobne, częściowo ostreczowane beczki były składowane w hali magazynowej - relacjonuje komenda. W sumie zabezpieczono 300 1-litrowych beczek i tysiąc 1-litrowych mauzerów z "nieznaną" i wysoko toksyczną substancją. Zatrzymano trzy osoby: 39-letnią kobietę i jej dwóch kompanów w wieku 28 i 47 lat. Jak ustalono, kobieta i młodszy z mężczyzn to mieszkańcy województwa pomorskiego, starszy mężczyzna jest z województwa wielkopolskiego.

O niebezpiecznym znalezisku powiadomiono prokuraturę i instytucje z zakresu ochrony środowiska. Z kolei badania laboratoryjne potwierdziły toksyczność substancji i zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Akcja policji wciąż trwa, ustalenia prowadzone są na terenie kilku miejsc w całym kraju. Sąd Rejonowy Opocznie przychylił się do wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt.

Sonda
Czy prace społeczne są skuteczniejszą karą niż więzienie?
Nasi Partnerzy polecają