Zagrożenie życia w gminie Drzewica. Setki litrów trucizny

i

Autor: policja opoczno Zagrożenie życia w gminie Drzewica. Setki litrów trucizny

Mogli wytruć całe miasto! "Zagrożenie życia" . Tysiące litrów toksyn!

2022-10-03 17:00

Tysiące litrów wysoce toksycznych substancji! Opoczyńscy kryminalni relacjonują akcję rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej - trzech osób, które handlowały odpadami, składując wszystko w gminie Drzewica w województwie łódzkim. Policjanci zaznaczają, że sprawa wciąż jest rozwojowa.

Konsekwencje mogły być fatalne! Opoczyńscy kryminalni relacjonują pierwsze ustalenia po akcji w jednej z miejscowości w gminie Drzewica (woj. łódzkie). Jak się okazuje, komenda już wcześniej ze "swoich" źródeł (pracy operacyjnej) miała informacje o nielegalnym składowisku i punktu przerzutowym toksycznych odpadów. W poniedziałek 26 września potwierdzili te informacje.

Na terenie jednej z posesji odnaleźli ciągnik siodłowy z naczepą, wyładowany beczkami i mauzerami z cieczą. Podobne, częściowo ostreczowane beczki były składowane w hali magazynowej - relacjonuje komenda. W sumie zabezpieczono 300 1-litrowych beczek i tysiąc 1-litrowych mauzerów z "nieznaną" i wysoko toksyczną substancją. Zatrzymano trzy osoby: 39-letnią kobietę i jej dwóch kompanów w wieku 28 i 47 lat. Jak ustalono, kobieta i młodszy z mężczyzn to mieszkańcy województwa pomorskiego, starszy mężczyzna jest z województwa wielkopolskiego.

O niebezpiecznym znalezisku powiadomiono prokuraturę i instytucje z zakresu ochrony środowiska. Z kolei badania laboratoryjne potwierdziły toksyczność substancji i zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Akcja policji wciąż trwa, ustalenia prowadzone są na terenie kilku miejsc w całym kraju. Sąd Rejonowy Opocznie przychylił się do wniosku prokuratora o trzymiesięczny areszt.

Sonda
Czy prace społeczne są skuteczniejszą karą niż więzienie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają