MPK Łódź. Horrendalne podwyżki biletów. Nowe ceny zwalają z nóg!

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

MPK Łódź. Horrendalne podwyżki cen biletów. Zwalają z nóg!

2021-12-01 8:14

Nowe ceny biletów łódzkiej komunikacji zwalają z nóg. Od stycznia 2022 r. planowane są podwyżki sięgające ponad 30 procent. Ile zapłacimy za "migawkę", a ile za bilety czasowe? Szczegóły w materiale.

Podwyżka cen biletów w Łodzi w 2022 r.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej (8 grudnia) zostanie złożony projekt podwyżek cen wszystkich biletów w średniej wysokości 32%. Oznacza to, że za najbardziej popularną migawkę 30-dniową, która kosztuje 116 zł, zapłacimy 152 zł. Migawka 90-dniowa, zamiast 288 zł, będzie kosztować 376 zł. Cena biletu 20-minutowego normalnego wzrośnie z 3 zł do 4 zł, a 40-minutowego normalnego z 3,80 zł do 5 zł. Jak tłumaczy łódzki magistrat, "podwyżki te będą miały na celu pokrycie strat finansowych związanych z “Polskim Ładem”. Wciąż tylko w przyszłym roku miasto dopłaci około 500 mln zł do funkcjonowania transportu zbiorowego w Łodzi" - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: To już pewne! Wraca tramwaj do Zgierza! Kiedy?

W formie 24: jak nie marnować jedzenia?

- Dokonaliśmy kalkulacji kosztów funkcjonowania komunikacji zbiorowej w Łodzi, które zmieniają się z roku na rok. Ze względu na dwie pozycje: wzrost cen energii elektrycznej i cen paliwa, a także elementu związanego z wynagrodzeniami, wyliczone koszty muszą być zrekompensowane w postaci podwyżek cen biletów. Bez nich nie będzie można dalej oferować komunikacji zbiorowej na określonym poziomie – informuje Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Dobrą wiadomością jest to, że wydłużenie czasu obowiązywania biletów ma zostać przedłużone na kolejny rok. Bilet 20-minutowy będzie obowiązywał 40 minut, a bilet 40-minutowy 60 minut. - Wiąże się to z rozkręcającym się programem inwestycyjnym w zakresie komunikacji zbiorowej na terenie miasta Łodzi, dlatego podtrzymujemy tę ofertę do czasu zakończenia największych remontów - dodaje dyrektor Sobieraj.

Sonda
Czy po podwyżkach cen biletów będziesz jeździć komunikacją miejską?