To już pewne! Wraca tramwaj do Zgierza! Kiedy?

2021-11-27 7:21
To już pewne! Wraca tramwaj do Zgierza! Kiedy?
Autor: UMŁ

Prezydenci Łodzi i Zgierza podpisali w środę (24 listopada) porozumienie dotyczące funkcjonowania linii tramwajowej łączącej oba miasta. Trasa będzie obsługiwana tramwajami linii 6 – od krańcówki na łódzkim Augustowie (Widzew) po zgierski pl. Kilińskiego. Kiedy wraca tramwaj do Zgierza?

Jak podaje łódzki magistrat, żeby tramwaje wróciły na tę trasę jeszcze przed świętami, trwają ostatnie szlify nowego torowiska od Helenówka, przez Chełmy i Kurak do centrum Zgierza, który właśnie kończy prace na swoim odcinku inwestycji. Po łódzkiej stronie toczą się jeszcze prace wykończeniowe na wysokości zajezdni Helenówek. Prócz nowych torów, na podróżnych czekać będą podwyższone przystanki z nowymi wiatami i tablicami systemu informacji pasażerskiej.

Eliminacje Ninja Run w Łodzi

Tramwaj do Zgierza na linii 6

Przed remontem trasę obsługiwała linia 45, która kończyła podróż w Łodzi na krańcówce przy ul. Północnej. Ale tam niebawem rozpocznie się przebudowa w ramach programu rewitalizacji, co wyłączy pętlę z użytku na kilkanaście miesięcy. Z tego powodu na trasę do Zgierza zostanie puszczona "szóstka".

A kiedy‌ ‌tramwaj do‌ ‌Konstantynowa?‌ ‌

Jak informuje magistrat, odwleka‌ ‌się‌ ‌natomiast‌ ‌odbudowa‌ ‌linii‌ ‌tramwajowej‌ ‌Łódź-Konstantynów‌ ‌Łódzki.‌ ‌"Przetarg‌ ‌ogłoszony‌ ‌we‌ ‌wrześniu‌ ‌na‌ ‌przebudowę‌ ‌nieczynnej‌ ‌siedmiokilometrowej‌ ‌trasy‌ ‌został‌ ‌unieważniony.‌ ‌Jedyny‌ ‌wykonawca,‌ ‌który‌ ‌mieścił‌ ‌się‌ ‌w‌ ‌budżecie‌ ‌wspólnego‌ ‌przetargu‌ ‌Łodzi‌ ‌i‌ ‌Konstantynowa‌, ‌nie‌ ‌potwierdził‌ ‌gotowości‌ ‌do‌ ‌zawarcia‌ ‌umowy,‌ ‌więc‌ ‌postępowanie‌ ‌musiało‌ ‌zostać‌ ‌unieważnione.‌ ‌Zarząd‌ ‌Inwestycji‌ ‌Miejskich‌ ‌w‌ ‌Łodzi‌ ‌już‌ ‌przygotowuje‌ ‌kolejny‌ ‌przetarg,‌ ‌który‌ ‌ma‌ ‌się‌ ‌odbyć‌ ‌w‌ ‌trybie‌ ‌przyśpieszonym,‌ ‌by‌ ‌jak‌ ‌najmniej‌ ‌opóźnić‌ ‌start‌ ‌oczekiwanej‌ ‌ inwestycji" - czytamy.‌ ‌

Sonda
Czy lubisz podróżować komunikacją miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE