Murawa na stadionie ŁKS-u będzie podgrzewana!

2019-07-26 14:19 BE
Murawa na stadionie ŁKS-u będzie podgrzewana
Autor: pixabay.com fot. StockSnap, CC0

Zgodnie z kryteriami licencyjnymi ŁKS do 28 października musi wykazać się działającą podgrzewaną murawą. Miasto rozpisało i rozstrzygnęło już postępowanie przetargowe na budowę niezbędnej infrastruktury.

Jak poinformował Paweł Bliźniuk, członek komitetu sterującego do spraw rozbudowy stadionu przy al. Unii, podgrzewana murawa to ostatni wymóg, po spełnieniu którego Łódzki Klub Sportowy będzie mógł spokojnie rozgrywać tutaj mecze w ekstraklasie.

- Zgodnie z kryteriami licencyjnymi ŁKS do 28 października musi wykazać się działającą podgrzewaną murawą. Dlatego miasto rozpisało i rozstrzygnęło już postępowanie przetargowe na budowę infrastruktury niezbędnej do tego, by taka murawa przy al. Unii 2 działała - mówi Bliźniuk.

CZYTAJ TEŻ: Widzew Łódź pobił rekord Polski!

W trybie zaprojektuj i wybuduj powstanie węzeł cieplny oraz odpowiedni system sterowania ogrzewaniem murawy. To dwa elementy będące przedmiotem zamówienia o wartości 471 tys. zł. Środki są zagwarantowane w budżecie miasta.

Wykonawca ma zrealizować inwestycję do 20 września. Później ŁKS będzie miał czas na dopełnienie wszelkich warunków licencyjnych i zamknięcie sprawy przed 28 października.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE