72-latek próbował wykoleić pociąg?! Maszynista nie wierzył w to, co zobaczył na torach.

i

Autor: Shutterstock Metalowy pręt i stojącego nieopodal starszego mężczyznę zobaczył na torach maszynista pociągu Łódź Fabryczna-Sieradz, zdj. ilustracyjne

Kuriozalne zdarzenie na torach

Myśleli, że chciał wykoleić pociąg! Służby postawione na nogi po tym, co zobaczył maszynista

2024-02-12 13:50

Metalowy pręt i stojącego nieopodal starszego mężczyznę zobaczył na torach maszynista pociągu Łódź Fabryczna-Sieradz. Według wstępnych ustaleń Straży Ochrony Kolei 72-latek miał ją tam położyć z rozmysłem, co mogło rzekomo doprowadzić do wykolejenia składu. Jak ustaliła tamtejsza policja, senior nie zrobił tego celowo, tylko doszło do niefortunnego zdarzenia.

Kuriozalne zdarzenie na torach na trasie Łódź Fabryczna-Sieradz

72-letni mieszkaniec Sieradza był początkowo podejrzewany o próbę wykolejenia pociągu, ale okazało się, że na trasie Łódź Fabryczna-Sieradz doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Wszystko działo się w środę, 7 lutego, na torach na obrzeżach Sieradza, gdy maszynista składu zbliżał się do przystanku. Po tym co zobaczył, postanowił powiadomić Straż Ochrony Kolei.

- Starszy mężczyzna rozłożył na torowisku cztery metalowe profile, dużą butlę po gaśnicy oraz metalowe skrzynki, przed nadjeżdżającym pociągiem relacji Łódź Fabryczna-Sieradz. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei natychmiast usunęli ułożone przez sprawcę przedmioty - poinformował portal Tuzgierz.pl Piotr Żłobicki z zespołu prasowego Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei.

Policja prostuje ustalenia Straży Ochrony Kolei

Jak informuje tamtejsza policja, całe zdarzenie wyglądało jednak inaczej. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna przerzucał jakieś metalowe elementy wzdłuż torowiska, a jeden z prętów, tylko jeden, przez przypadek wpadł na tory. Pozostałe znajdowały się w bezpiecznej odległości od trasy przejazdu pociągu, podobnie jak sam 72-latek.

- Trudno mówić tutaj o jakimkolwiek zagrożeniu dla pociągu, a tym samym jego pasażerów. Nie było nawet konieczności, by pojazd musiał się celowo zatrzymywać. Interweniujący na miejscu zdarzenia policjanci pouczyli mężczyznę, by na przyszłość był po prostu bardziej ostrożny - informuje Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu.

Wyrok za świnie