Nie było jej kilka dni, a kiedy wróciła, przeżyła szok! W przedpokoju nadepnęła na coś dziwnego...

2021-11-23 8:20
Nie było jej kilka dni, kiedy wróciła przeżyła szok! W przedpokoju nadepnęła na coś dziwnego...
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Bru-nO /Animal Patrol

Do nietypowej sytuacji doszło na łódzkim Polesiu. Kiedy jedna z mieszkanek, po dłuższej nieobecności, weszła do swojego mieszkania, nie przypuszczała, że ktoś na nią czeka. Tymczasem w przedpokoju, po ciemku, nagle na coś nadepnęła...

Dla niektórych będzie to historia niczym z horroru. Jest niedziela (21 listopada), bardzo późny wieczór. Kiedy jedna z mieszkanek ulicy Grodzieńskiej na łódzkim Polesiu wróciła po kilkudniowej nieobecności do swojego mieszkania, nie przypuszczała, że ktoś na nią będzie czekał. Tymczasem w przedpokoju, po ciemku, nagle na coś nadepnęła... Uczucie było dziwne, wręcz nieswoje. Kiedy zapaliła światło, na podłodze ujrzała... nieproszonego gościa. Jak się wkrótce okazało, był to gekon gruboogonowy. Nie wiadomo, skąd wziął się w szczelnie zamkniętym mieszkaniu, prawdopodobnie wydostał się z terrarium i uciekł któremuś z sąsiadów. Kobieta zabezpieczyła jaszczurkę i wezwała strażników z Animal Patrolu. Zwierzak został przewieziony do Snake Zoo.

ZOBACZ TEŻ: Te interwencje łódzkiego Animal Patrolu łamią serce... [ZDJĘCIA]

Mama świnka urodziła czworaczki

Gekon gruboogonowy to gatunek często spotykany w hodowlach. Naturalnie występuje z zachodniej Afryce, jego siedliskiem są trawiaste sawanny lub suche lasy. Gekony lubią tereny skaliste z wieloma kryjówkami. Jaszczurki te prowadzą nocny, samotny tryb życia.

Łódzki Animal Patrol niejednokrotnie ma też do czynienia z nietypowymi przypadkami. Jedna z bardziej kuriozalnych interwencji dotyczyła... pluszowego węża. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w 2016 roku. Była lipcowa noc, kiedy jednej z mieszkanek Łodzi na podłodze swojego mieszkania ujrzała gada. Na nogi postawiona została straż miejska i straż pożarna [CZYTAJ WIĘCEJ...] A ostatnio strażnicy miejscy wezwani zostali do spacerujących nieopodal drogerii kaczek.

Sonda
Starasz się pomagać zwierzętom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE