Nie było jej kilka dni, kiedy wróciła przeżyła szok! W przedpokoju nadepnęła na coś dziwnego...

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Bru-nO /Animal Patrol

Nie było jej kilka dni, a kiedy wróciła, przeżyła szok! W przedpokoju nadepnęła na coś dziwnego...

2021-11-23 8:20

Do nietypowej sytuacji doszło na łódzkim Polesiu. Kiedy jedna z mieszkanek, po dłuższej nieobecności, weszła do swojego mieszkania, nie przypuszczała, że ktoś na nią czeka. Tymczasem w przedpokoju, po ciemku, nagle na coś nadepnęła...

Dla niektórych będzie to historia niczym z horroru. Jest niedziela (21 listopada), bardzo późny wieczór. Kiedy jedna z mieszkanek ulicy Grodzieńskiej na łódzkim Polesiu wróciła po kilkudniowej nieobecności do swojego mieszkania, nie przypuszczała, że ktoś na nią będzie czekał. Tymczasem w przedpokoju, po ciemku, nagle na coś nadepnęła... Uczucie było dziwne, wręcz nieswoje. Kiedy zapaliła światło, na podłodze ujrzała... nieproszonego gościa. Jak się wkrótce okazało, był to gekon gruboogonowy. Nie wiadomo, skąd wziął się w szczelnie zamkniętym mieszkaniu, prawdopodobnie wydostał się z terrarium i uciekł któremuś z sąsiadów. Kobieta zabezpieczyła jaszczurkę i wezwała strażników z Animal Patrolu. Zwierzak został przewieziony do Snake Zoo.

ZOBACZ TEŻ: Te interwencje łódzkiego Animal Patrolu łamią serce... [ZDJĘCIA]

Mama świnka urodziła czworaczki

Gekon gruboogonowy to gatunek często spotykany w hodowlach. Naturalnie występuje z zachodniej Afryce, jego siedliskiem są trawiaste sawanny lub suche lasy. Gekony lubią tereny skaliste z wieloma kryjówkami. Jaszczurki te prowadzą nocny, samotny tryb życia.

Łódzki Animal Patrol niejednokrotnie ma też do czynienia z nietypowymi przypadkami. Jedna z bardziej kuriozalnych interwencji dotyczyła... pluszowego węża. Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w 2016 roku. Była lipcowa noc, kiedy jednej z mieszkanek Łodzi na podłodze swojego mieszkania ujrzała gada. Na nogi postawiona została straż miejska i straż pożarna [CZYTAJ WIĘCEJ...] A ostatnio strażnicy miejscy wezwani zostali do spacerujących nieopodal drogerii kaczek.

Sonda
Starasz się pomagać zwierzętom?
Nasi Partnerzy polecają