Nie wszystkie szkoły w regionie mają w grafiku religię. Co się stało z katechetami w Łódzkiem?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Taken /zdjęcie ilustracyjne

W szkołach brakuje katechetów!

Nie wszystkie szkoły w regionie mają w grafiku religię. Co się stało z katechetami w Łódzkiem?

2022-09-08 12:12

Nie wszystkie szkoły w regionie łódzkim mają w grafiku religię. Przykładem jest Aleksandrów Łódzki, gdzie... brakuje katechetów. Wstępnie szacuje się, że w diecezji łódzkiej brakuje ich około 40. Jak to możliwe?

Kwestię braku katechetów w Łódzkiem porusza Dziennik Łódzki. Jak podaje, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim, mimo że uczniowie zapisali się na religię, wraz z początkiem roku szkolnego okazało się, że część z nich nie ma jej w grafiku. Powód? Brak katechetów. Jak wyjaśnia dyrektor placówki, jeden z nauczycieli religii poszedł na zwolnienie i do momentu znalezienia zastępstwa, klasy przypisane do tego etatu nie mają zajęć. Możliwe, że na to miejsce przyjdzie polecona przez proboszcza osoba, jednak wcześniej musi dopełnić formalności - wiele wskazuje na to, że lekcje religii mogą powrócić do 20 września.

CZYTAJ: Nastoletni syn dyrektorki przedszkola spod Łodzi usłyszał wyrok. Czeka go poprawczak i terapia seksuologiczna

Pod znakiem zapytania stoją też lekcje religii w podstawówce w Klonowej w powiecie sieradzkim. Tam etat katechety zwolni się od 1 października i - jak przyznaje dyrekcja szkoły - "na razie nikt się nie zgłasza".

Jak przyznaje ks. Marcin Wojtasik z łódzkiej kurii, diecezja ma problem z liczbą katechetów od jakiegoś czasu. Jak szacuje, na ten moment w diecezji łódzkiej brakuje ich około 40. Powód? Dotychczasowi coraz częściej przechodzą na emeryturę, a nowych chętnych do nauczania religii w szkołach jest coraz mniej.

Religia nie jest jedynym problemem dyrektorów szkół w regionie łódzkim. PRZECZYTAJ: "Dwa lata szukałem fizyka, w końcu sam nim zostałem". Dyrektor łódzkiej szkoły będzie uczył... siedmiu przedmiotów!

Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Sonda
Czy religia lub etyka w szkołach powinna być obowiązkowa?