Nie żyje Piotr Wesołowski. Dziennikarz miał 59 lat

i

Autor: Piotr Kamionka/REPORTER

Smutne wieści

Nie żyje Piotr Wesołowski. Dziennikarz miał 59 lat

2023-04-12 21:36

Smutne wieści dotarły do naszej redakcji w środowy wieczór (12 kwietnia). W wieku 59 lat zmarł nagle Piotr Wesołowski - były wieloletni dziennikarz i redaktor łódzkiego oddziału "Gazety Wyborczej", a ostatnio łódzkiej telewizji TV Toya. O jego śmierci poinformowali na swoich facebookowych profilach telewizja Toya oraz przyjaciele dziennikarza.

Nie żyje dziennikarz Piotr Wesołowski

"Odszedł od nas Piotr Wesołowski. Z głębokim żalem informujemy o wielkiej stracie, z którą w żaden sposób nie możemy się pogodzić. Dzisiaj (12 kwietnia - red.) zmarł nagle Piotr Wesołowski, wieloletni dziennikarz łódzkich mediów, nasz redakcyjny kolega. Piotr miał 59 lat. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Piotrze…bardzo Cię będzie brakować." - opublikowano na profilu TV Toya.

Kim był Piotr Wesołowski?

Przez większość zawodowego życia Piotr Wesołowski był związany z łódzkim oddziałem "Gazety Wyborczej". W dzienniku pracował od jego utworzenia w 1989 roku, przez blisko 30 lat. W lokalnym oddziale gazety pełnił m.in. funkcję szefa działu politycznego, sekretarza redakcji, zastępcy redaktora naczelnego i redaktora naczelnego. Był redaktorem i dziennikarzem piszącym głównie o polityce. Publikował teksty w "Gazecie Wyborczej", Dużym Formacie, Ale Historia i Wysokich Obcasach. Z "Wyborczej" odszedł pod koniec 2018 roku.

Piotr Wesołowski był laureatem nagrody "Dziennikarz Roku 2010" przyznanej przez Galę Biznesu. Był także m.in. autorem "100 lat Widzewa Łódź", czyli albumu wydanego na jubileusz łódzkiego klubu oraz wykładowcą akademickim.

W telewizji TV Toya Piotr Wesołowski prowadził publicystyczne programy "Dla Prawo- i Leworęcznych", "Presuffka", "IV Władza", "Pod prąd".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany