Wypadek autokaru z dziećmi na A1

i

Autor: PANORAMAKUTNA.PL Wypadek autokaru z dziećmi na A1

Niedrzew Drugi: Wypadek autokaru wiozącego dzieci! Są ranni

Groźny wypadek autokaru wiozącego dzieci w Łódzkiem na autostradzie A1. Do dramatycznego zdarzenia doszło w miejscowości Niedrzew Drugi. Autobusem podróżowało ponad 40 dzieci wracających z obozu. Autokar zderzył się z ciężarówką. Najnowsze ustalenia wskazują na to, że rannych jest 13 osób: dwoje dorosłych i 11 dzieci.

AKTUALIZACJA: godz. 22:45

Jak podał PAP, jest więcej poszkodowanych po zderzeniu autokaru z dziećmi z ciężarówką, do którego doszło po południu na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim (woj. łódzkie). Rannych jest 17 osób, głównie dzieci. Te, które nie odniosły obrażeń, wracają do domu - powiedziała późnym wieczorem PAP mł. asp. Justyna Cywka z kutnowskiej policji. 17 osób jest rannych po wypadku autobusu, który wiózł 39 dzieci i 4 dorosłych. Wśród poszkodowanych są głównie wracające z wakacji dzieci z okolic Piaseczna (Mazowieckie), ich opiekunowie i kierowcy autobusu oraz ciężarówki. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie), Gostyninie i Płocku (woj. mazowieckie). Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest już przejezdna.

AKTUALIZACJA: godz. 21.00

Jedenaścioro dzieci i dwóch kierowców zostało przewiezionych do szpitali w Kutnie (woj. łódzkie) i Gostyninie (woj. mazowieckie) po wypadku, do którego doszło w środę po południu na autostradzie A1 w powiecie kutnowskim – informuje mł. asp. Justyna Cywka z miejscowej policji, cytowana przez PAP. Do wypadku doszło na A1 w miejscowości Niedrzew Drugi w pobliżu MOP Strzelce. – Na autostradzie w pobliżu Kutna, na pasie w kierunku Łodzi, z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył ciężarówki. Autokarem podróżowały 43 osoby: 39 dzieci, trzech opiekunów i kierowca – podaje policjantka. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, nie ma informacji o tym, aby obrażenia zagrażały życiu któregoś z poszkodowanych. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi – przekazują mundurowi zajmujący się sprawą. Powracające z wakacji autobusem dzieci i ich opiekunowie są z okolic Piaseczna (Mazowieckie). Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce nadal jest zablokowana. Wyznaczono objazdy. Odblokowano prawy pas jezdni w kierunku Gdańska.

Wcześniej informowaliśmy

W miejscowości Niedrzew Drugi (Łódzkie) doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W autokarze podróżowało 44 dzieci wracających z obozu – informuje młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Państwowej Straży Pożarnej. Informację o zderzeniu straż pożarna otrzymała w środę przed godziną 15.00. – W miejscowości Niedrzew Drugi, pow. kutnowski, woj. łódzkie doszło do zderzenia autobusu przewożącego 44 dzieci wracających z obozu z samochodem ciężarowym – powiedział młodszy kapitan Grzegorz Trzeciak z Państwowej Straży Pożarnej, cytowany przez Polską Agencję Prasową. – Na miejsce podstawiony został drugi autokar w celu przewiezienia dzieci, które uczestniczyły w zdarzeniu do pobliskiej szkoły – przekazał przedstawiciel PSP. Aktualny bilans osób rannych w wyniku wypadku wzrósł do 12. Nikt nie zginął, a żadne z dzieci nie odniosło obrażeń zagrażających życiu.

Nie żyje Jan Pęczek. Aktor "Barw szczęścia" miał 71 lat

Do dramatycznego wypadku autokaru przewożącego dzieci doszło na A1 niedaleko Kutna (Niedrzew Drugi). Wstępne ustalenia pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wskazują na to, że autobus, przemieszczając się w kierunku Łodzi, najechał na tył ciężarówki. Jak i dlaczego doszło do „zderzenia” pojazdów? Dokładne okoliczności nie są na razie znane, wyjaśnia je policja. Na miejscu interweniowały karetki ratownictwa medycznego. Do Niedrzewa Drugiego wysłano też dwa helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak informują przedstawiciele policji – 12 osób zostało rannych, wymagały hospitalizacji, zostały przewiezione do szpitali. Dla pozostałych dzieci, którym nic się nie stało, został zadysponowany inny autokar, który ma bezpiecznie przewieźć je do punktu docelowego. Przypomnijmy, autobusem podróżowały dzieci wracające z wakacyjnego obozu.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegają przed dużymi utrudnieniami w rejonie wypadku w miejscowości Niedrzew Drugi na A1. Po zderzeniu autokaru przewożącego dzieci z TIR-em trasa w kierunku Łodzi jest zablokowana. Utrudnienia w tym miejscu mogą utrzymywać się jeszcze przez kilka godzin. Po wypadku, jak podaje GDDKiA, jezdnia w stronę Łodzi jest zablokowana, w kierunku Gdańska zablokowane są dwa pasy. – Radiowozy blokują ruch w kierunku Łodzi na wysokości węzła Kowal i będą kierować pojazdy na trasę K-91. Pojazdy z zatoru wyjeżdżają przez otwarte przez kierowców bramy awaryjne na MOP Strzelce i wcześniejsze – podaje służba drogowa GDDKiA.

Policja zbiera teraz informacje o wypadku. – Doszło do niego na autostradzie A1 na wysokości MOP Strzelce w pobliżu Kutna na pasie w kierunku Łodzi – podała Cywka. – Z nieustalonych dotąd przyczyn kierowca autokaru wjechał w tył naczepy ciągnika siodłowego – przekazała. – Na miejsce zostały skierowane karetki pogotowia i dwa śmigłowce. Poszkodowanym udzielana jest pomoc. – Nie ma ofiar śmiertelnych – podkreśliła Cywka. Autostrada A1 w kierunku Łodzi na wysokości MOP Strzelce jest zablokowana. Na obwodnicy w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie) wyznaczono objazdy dla kierowców jadących na południe.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany