Nietypowa podopieczna łódzkiej fundacji "Niechciane i zapomniane". Poznajcie świnkę Lucynkę! [WIDEO]

2016-04-06 19:41

W łódzkiej fundacji "Niechciane i zapomniane" zamieszkała świnka Lucynka. To już druga świnia, którą opiekuje się organizacja. Uwielbia jabłka i marchewki, jest towarzyska i wprost przepada za towarzystwem ludzi. ZOBACZCIE sami!

Lucynka trafiła do fundacji tydzień temu, po telefonie interwencyjnym. Jeszcze przed świętami zgłosiła się kobieta, która opowiedziała historię świnki, która błąkała się po mieście. - Prawdopodobnie uciekła spod noża - mówi Katarzyna Dworakowska z fundacji "Niechciane i zapomniane". - Błąkała się, ludzie wytykali ją palcami, śmiali się, pokazywali, natomiast ta kobieta jako jedyna otworzyła Lucynce furtkę. Świnka weszła do niej na posesję, więc pani zamknęła furtkę i przez kilka dobrych dni opiekowała się nią i w międzyczasie szukała dla niej miejsca docelowego - opowiada.

W fundacji jest już jedna świnia, która trafiła tam po interwencji. Balbina jest 5 razy większa od Lucynki. Dziewczyny poznają się, jak młoda świnka trochę podrośnie.

Jak wygląda opieka nad świnką? Dziś Lucynkę karmiła reporterka Radia ESKA Patrycja Szynter, posłuchajcie materiału:

A tu krótka prezentacja Lucynki (wideo zrobiła Patrycja Szynter):

Świnka Lucynka#Łódź Uwielbia jabłka i marchewki, jest towarzyska i wprost przepada za towarzystwem ludzi. Poznajcie łodziankę świnkę Lucynkę: http://lodz.eska.pl/poznaj-miasto/nietypowa-podopieczna-lodzkiej-fundacji-niechciane-i-zapomniane-poznajcie-swinke-lucynke-wideo/145372

Opublikowany przez ESKA INFO Łódź na 6 kwietnia 2016
Nasi Partnerzy polecają